YURTDIŞINDA YABANCI DİL EĞİTİMİ


NEDEN?  HANGİ DİL? NASIL?

          Türkiye’de modernleşmeyle birlikte yabancı dil bilmenin önemi iyice artmış ve yabancı dil iş ve öğrenim hayatının vazgeçilmezleri arasında yerini almış; İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden bir tanesinin bilinmesi şart koşulmuştur.Peki dil öğrenmek neden bu denli önemli???  Yalnızca Türkçe ile dış dünyayı bütün yönleriyle tanıyabilir, dış dünyaya açılabilir miyiz? Bunun cevabının hayır olduğunu elbette ki hepimiz biliyoruz.Diğer dillerden Türkçeye çevrilen kaynaklar genelde kötüdür ve yanlışlarla doludur.Kendi alanınızla ilgili bir kaynağı kendi dilinden okuyup anlamak emin olun size daha çok fayda sağlayacaktır.Ancak ya o dili bilmiyorsanız???

          İşte bu noktada NEW Yurtdışı Eğitimi size öğrenmek istediğiniz yabancı dili yerinde öğrenme olanağı sağlıyor.

           Öncelikle olaya iş hayatı açısından bir bakalım. Günümüzde hangi sektörde çalışmak isterseniz size öncelikli sordukları soru “Yabancı diliniz var mı?” sorusudur. Küreselleşen ve gitgide küreselleşmekte olan bir dünyada yaşıyoruz.Artık hiçbir ülke dış dünyadan kopuk değil.Her ülkenin muhakkak başka bir ülkeyle ticari, ekonomik, hukuki, sosyal, siyasal bağlantıları var.Çünkü her ülke kendi sınırları içerisinde çalıştığında gelişmenin ve verimli olmanın mümkün  olamayacağını biliyor. İşlerimizin düzgün biçimde işlemesi, çalıştığımız işte yükselmek, iyi bir iş bulabilmek veya kendi işimizi ilerletmekte yabancı dil biliyor olmak, yabancı ülkeleri ve kültürlerini takip ediyor olmak çok önemli bir faktördür.

           Sıkça duyduğumuz bir ifade vardır : “Günümüzde en az iki yabancı dil bilmeli.”Aslında bu  ifade pek  yanlış değildir.Ama buradaki en önemli nokta dilleri ya da en azından bir tanesini okuması,yazması,anlaması,konuşmasıyla çok iyi öğrenmek ve kullanabilmektir.Turizm gibi sektörlerin dışında yabancı dili çat pat bilmek sizin hiçbir işinize yaramaz.Örneğin yurtdışında bir firmayla işbirliği yapacaksınız ve bir toplantı düzenlediniz.Toplantı sırasında kullanılan bir ifadeyi yanlış anladınız ve işleriniz ters gitti.Sizce bu neden kaynaklı??? Dile yeterince hakim olmadığınızdan tabi ki.”Üniversitede İngilizce hazırlık okudum, şimdi Almanca da öğreneyim yeter bana!” mantığıyla yola çıktığınız zaman hiçbir fayda sağlayamazsınız. İngilizceyi yerinde öğrenip bu dile her yönüyle hakim olmanız yarım yamalak bildiğiniz üç dilden daha çok yararlı olacaktır size. Yurtdışında dil öğrenmek için sizlere Mersin NEW Yurtdışı Eğitimi olarak desteklerimizi ve hizmetlerimizi sunmaktan gurur duyarız.

          Dil öğrenmeye çok merakınız yoksa birden fazla dili öğrenebilme şansınız çok düşüktür. Peki o zaman hangi dile öncelik vermeli? Hiç uzatmadan hemen söyleyelim. Günümüzde dünyanın bilim, ticaret, kültür, turizm ve genel iletişim dili İngilizcedir. Eğer dünyayı yakından takip etmek istiyorsanız öğrenmeniz gereken dil İngilizcedir. Bu sadece iş hayatında önemli değildir. Örneğin dünyayı kasıp kavuran çok sayıda yabancı dizi var; bunları Türkçe dublajla izlemek mi yoksa anadilinden izlemek mi daha iyidir?  Ya da romanlar, dergiler? İşin gerçeği bu eserler Türkçeye çevrilirken birçok özelliğini yitiriyor. Alt yazı veya çeviriler eserin orijinalinin verdiği zevki veremiyor maalesef. Ya da düşünsenize bir turistle karşı karşıyasınız, size bir şeyler soruyor ama siz kısmen anlıyor ve cevap dahi veremiyorsunuz. Öyle durumlarda bir dili tüm yönleriyle biliyor olmanın önemi daha iyi kavranıyor.

          Zaten üst düzeyde İngilizceniz varsa bunun yanına ikinci bir yabancı dil eklemek size iş hayatında büyük yarar sağlayabilir. Peki dil seçimini nasıl yapacaksınız? Hangi ülkenin kültürüne karşı ilginiz varsa ya da hangi ülke ile işbirliği yapacaksanız o dil öğrenebilirsiniz. Örneğin İspanya kültürüne bir ilginiz var ve kültürle beraber ikinci bir dil de öğrenmek istiyorsunuz. Bu bağlamda NEW Yurtdışı Eğitimi olarak sizlere İspanya’da Flamenko,Aşçılık gibi çeşitli kültür kurslarını sunabiliriz. Başka bir örnek verirsek Çin’de bir firma ile iş yapıyorsunuz ve Çince öğrenmek istiyorsunuz işlerinizi kolaylaştırmak için. Tam bu doğrultuda NEW Yurtdışı Eğitimi Staj programı ile sizi Çin’de maaşlı staj yapmaya gönderelim.

          İngilizceye tekrar dönüp konumuzu İngilizce üzerinden sürdürelim. Türkiye’de sayısız dil kursu var ve hepsinin sloganı hemen hemen birbirine benzer. ”İngilizceyi anadiliniz gibi konuşmak ister misiniz? Yurtdışına gitmiş gibi İngilizce konuşmak garanti.” Haftada verilen 6-9-15 saatlik derslerle “Hello. How are you? I am student. This is falanca filanca.” dan öteye geçemezsiniz. Bu kurslar size bir filmi altyazısız izleme imkanı sunmaz ya da yabancılarla yaptığınız bir toplantıda akıcı bir konuşma yapabilme yetkinliği de kazandırmaz. Uluslararası alanda geçerli TOFEL ya da IELTS sınavlarını geçmenizi de sağlamaz. İngiltere, Amerika veya Kanada’da alacağınız 1 aylık bir İngilizce eğitimi burada alacağınız 5 aylık bir kursa bedeldir.

          Peki yurtdışına nasıl gidebilirsiniz? İşte burada NEW Yurtdışı Eğitimi olarak biz devreye giriyoruz. Siz bize gitmek istediğiniz ülkeyi, almak istediğiniz kursu ve yoğunluğunu, taleplerinizi ve bütçenizi söylüyorsunuz biz de size uygun okulları çıkarıyor, sizlere her türlü desteği sağlıyoruz.

 

NEW YURTDIŞI EĞİTİM  2011 yılından beri Mersin şehrinde faaliyet göstermektedir. Adana, Hatay, İskenderun, Gaziantep gibi çevre illere danışmanlık hizmeti verdiği gibi ;  İstanbul, Ankara, İzmir ve Türkiye’nin birçok şehrinden de öğrencilere ulaşmaktadır. Detaylı bilgi için NEW YURTDIŞI EĞİTİM Mersin ofisini arayın .

http://nileduworld.com/iletisim