YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE ve MASTER EĞİTİMİ


YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE  

Artık Üniversite mezunu olmak düşünüldüğü kadar zor değil. Son yıllarda Yurtdışı Üniversitelerinin popüleritesi giderek artmaktadır. Başlıca sebeplerinden biri Üniversitelerin yabancı öğrenciler için sınavsız kabul koşulları, uygun maliyetleri ve cazip indirimleri ile başarılı öğrencilere sundukları burs programlarıdır. NEW Yurtdışı Eğitim rehberliği ve desteği ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek düşündüğünüz kadar zor değil. İstediğiniz ülkenin popüler şehirlerinde, istediğiniz bölümü YÖK denkliği alarak okuyabilirsiniz. 

Türkiye’de genelde üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen öğrenciler bunun çok masraflı ve zorlu bir süreç gerektirdiğini düşünür.Oysa yurtdışında okumak Türkiye’deki bir özel üniversite’de okumakla aynı maliyettedir. Ayrıca bunun yanında dünya çapında tanınan ve başarısı en yüksek seviyelerde üniversitelerde eğitim alırsınız. Böyle bir üniversiteden mezun olmanın iş bulma sürecinde size ne kadar büyük avantaj sağlayacağı da bilinen bir gerçektir. Tabi ki sınavsız olduğu için hiçbir koşul gerektirmediği söylenemez. Üniversite başvurularında her ülkenin kendine göre bazı başvuru koşulları vardır. Ülkelerin genel kabul koşulları;

 İngiltere’de dünya çapında bilinen ve en iyi üniversiteler arasında üst sıralarda yer alan üniversitelerde okuyabilirsiniz. Buradaki üniversiteler sizi okula lise not ortalamanıza ve İngilizce seviyenize bakarak kabul ederler. NEW YURTDIŞI EĞİTİM sizin için üniversite başvurularınızı gerçekleştirir. İngiltere Üniversitelerinde Lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir.İngiltere’de üniversite okumanın yıllık ücreti ortalama olarak 6,000 GBP ile 18,000GBP arasında değişmektedir. 

Amerika’da da durum birçok yönden aynıdır. En iyi üniversitelerde istediğiniz bölümde okuma şansınız vardır. Ülkenin eğitim sistemi öğrencilere bazen çok karmaşık gelebilmektedir ama aslında oldukça basittir. Amerika’da üniversiteye girebilmek için 12 yıllık ilk ve orta öğretim sürecini tamamlamış olmanız gerekir. Üniversitelere kabul sürecinizde okul İngiltere’de olduğu gibi lise not ortalamanıza ve İngilizce seviyenize bakar. NEW YURTDIŞI EĞİTİM sizin için üniversite başvurularınızı gerçekleştirir ve kabulünüz sağlandıktan sonra üniversitede 4 yıllık bir eğitim alırsınız. Eğer meslek yüksek okuluna (community college) gitmek istiyorsanız bu süre 2 senedir. Amerika’da üniversite okumanın yıllık ücreti ortalama 5,500 USD (Meslek Yüksek okulları için) ile 55.000USD arasında değişmektedir. Ortalama Devlet Üniversiteleri 18.000 dolardan başlamaktadır. 

Kanada’da durum diğer iki ülkeden biraz daha farklıdır. Kanada’da ki üniversiteler akademik başarısı oldukça yüksek öğrencileri hedeflerler. Kanada’nın en büyük avantajlarından bir tanesi ön-lisansını ya da lisansını Kanada’da tamamlayan öğrencilerin mezuniyetten sonra okudukları süre kadar çalışma izinlerinin olmasıdır. Ayrıca IELTS’ten minimum 6.0 puan almanız ve lise ortalamanızın 3 veya 3.5 olması gerekir. NEW YURTDIŞI EĞİTİM sizin için üniversite başvurularınızı gerçekleştirir ve kabulünüz sağlandıktan sonra üniversitede 4 yıllık bir eğitim alırsınız. Fakat bazı üniversitelerde eğitim 3 dönemde sürebilir ve buna bağlı olarak yazın eğiminize devam edip okulunuzu 2. 5 yıl gibi kısa bir sürede tamamlama olanağınızda vardır. Kanada’da üniversite okumanın yıllık ücreti ortalama 13.500 CAD ile 30.000 CAD arasında değişmektedir.

Avustralya, İngiltere ve Amerika’dan sonra en çok İngilizce konuşulan ve İngilizce dil eğitimi almaya gelen öğrenci sayısının olduğu bir ülkedir. Avustralya’da üniversite okumanın en büyük avantajı şüphesiz okuduğunuz süre boyunca haftada 20 saat yazları ise tam gün çalışma izniniz olmasıdır. Avustralya’da üniversiteye kabul sürecinizde üniversite sizden İngilizce seviyenizi belirten bir sınav sonuç belgesi ister. Ayrıca lise not ortalamanızın 3.00’ın üzerinde olması önemlidir. NEW YURTDIŞI EĞİTİM sizin için üniversite başvurularınızı gerçekleştirir ve kabulünüz sağlandıktan sonra üniversitede 3 yıllık bir eğitim alırsınız. Avustralya’da üniversite okumanın yıllık ücreti ortalama 11.000AU$ ile 19.000AU$ arasında değişmektedir.

Yeni Zeland’da eğitim veren devlet destekli 8 tane üniversite vardır. Bu okulların tamamı dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında dereceye girmiş üniversitelerdir. Türkiye’den başvurularda eğitim aldığınız süre boyunca 20 saatlik çalışma izniniz olmaktadır. Üniversiteler kabul sürecinde mutlaka IELTS ya da TOEFL skoru istemektedir. Yeni Zelanda’da çoğu üniversitenin kendi dil kursları bulunmaktadır. Üniversitede IELTS ya da TOEFL kursu alabileceğiniz gibi özel kurslara katıldığınızda da üniversite TOEFL ya da IELTS skoru istememektedir. İngiltere ile eğitim sistemi çok benzeyen ülkede lise not ortalamanız yine çok önemlidir. NEW YURTDIŞI EĞİTİM sizin için üniversite başvurularınızı gerçekleştirir ve kabulünüz sağlandıktan sonra üniversitede 3 yıllık bir eğitim alırsınız. Yeni Zelanda’da üniversite okumanın yıllık ücreti ortalama 17.000NZ$ ile 30.000NZ$ arasında değişmektedir.

Almanya , Polonya , Avusturya , Bulgaristan , Macaristan, Bosna Hersek ve Ukrayna 'da Üniversite eğitimi hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz yada Üniversiteler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

 

ALMANYA'DA üniversite şartları için Almanya Üniversiteleri sayfamızı ziyaret ediniz.

İNGİLTERE'DE üniversite şartları için İngiltere Üniversite sayfamızı ziyaret ediniz;   

KANADA'DA üniversite şartları için Kanada Üniversite sayfamızı ziyaret ediniz    

AMERİKA'DA üniversite şartları için Amerika Üniversite sayfamızı ziyaret ediniz 

MAKEDONYA'DA üniversite şartları için Makedonya Üniversite sayfamızı ziyaret ediniz 

UKRAYNA'DA üniversite şartları için Ukrayna Üniversite sayfamızı ziyaret ediniz

BULGARİSTAN'DA üniversite şartları için Bulgaristan Üniversite sayfamızı ziyaret ediniz

POLONYA'DA üniversite şartları için Polonya Üniversite sayfamızı ziyaret ediniz.

MACARİSTAN'DA üniversite şartları için Macaristan Üniversite sayfamızı ziyaret ediniz

AVUSTURYA'DA üniversite şartları için Avustralya Üniversite sayfamızı ziyaret ediniz

İTALYA'DA üniversite şartları için İtalya Üniversite sayfamızı ziyaret ediniz

 

 

YURTDIŞINDA YÜKSEK LİSANS 

Yurtdışında yüksek lisans yapmak geleceğinize yapılan bir yatırımdır. Mastır derecenizi aldıktan sonra sizi iyi bir kariyer ve prestijli bir iş muhakkak bekliyor olacaktır. Milyonlarca üniversite mezunundan bir adım önde kariyer hayatınıza adım atarak geleceğinizde farklılığı Yurtdışı mastır programları ile siz yakalarsınız.

Herkesin farkında olduğu gibi dünyada sektörler arası rekabet gitgide artmaktadır. Buna paralel olarak insanlar arasındaki rekabet de gün geçtikçe çoğalmaktadır. Aynı bölümden mezun olan milyonlarca öğrencinin diğerlerinden bir adım önde olması için mezunların yöneldiği programlar vardır. Mezun olan kişinin geniş bir zaman dilimi varsa ve ya sonrasında akademik bir kariyer düşünüyorsa NEW Yurtdışı Eğitim olarak yurtdışında yüksek lisans programları size uygun olacaktır.

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak isteyenler için NEW Yurtdışı Eğitim olarak sizlere birçok ülkede Mastır Eğitimi almanız için destek oluyoruz. Günümüz dünyasında yüksek lisans eğitimi önem kazandığı için ülkeler ve üniversiteler mastır programları için cazip yüksek lisans programları sunmaktadır. Bunların başında her zamanki gibi İngiltere, Amerika, Kanada gelmektedir. Ayrıca Avrupa ülkelerindeki Mastır programları da giderek popüler hale gelmektedir. Bu ülkelerdeki üniversitelerin ve programların bütün dünya ülkeleri tarafından tanınırlılığının olması da bunu daha da cazip hale getirmektedir.

Yurtdışında yüksek lisans programlarının ülkeler göre fiyatları da değişmektedir. İngiltere, Amerika, Kanada gibi birinci dünya ülkelerinin eğitim maliyetleri diğer ülkelere göre daha yüksektir. Üniversitelerin devlet üniversitesi olmasına rağmen fiyatlarının yüksek olmasının sebebi, bu ülkelere eğitim için gelen öğrencilerin uluslararası öğrenci statüsünde kabul etmesidir. Kendi ülke vatandaşlarına fiyatlar çok daha uygundur. Avrupa’daki diğer ülkelerde ise bu sistem uygulanmaz ve ortalama yüksek lisans maliyetleri 400 Euro ile 5000 Euro arasında değişmektedir. Gideceğiniz Avrupa ülkesine göre fiyatların detayını öğrenmek için ilgilendiğiniz ülkenin sayfasını inceleyiniz ...

 

NEW YURTDIŞI EĞİTİM  2011 yılından beri Mersin şehrinde faaliyet göstermektedir. Adana, Hatay, İskenderun, Gaziantep gibi çevre illere danışmanlık hizmeti verdiği gibi ;  İstanbul, Ankara, İzmir ve Türkiye’nin birçok şehrinden de öğrencilere ulaşmaktadır. Detaylı bilgi için NEW YURTDIŞI EĞİTİM Mersin ofisini arayın .

http://nileduworld.com/iletisim