YURTDIŞINDA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE


Yurtdışında sınavsız üniversite mi okumak istiyorsunuz, geleceğinizdeki bilmeceyi NEW YURTDIŞI EĞİTİM’e gelin birlikte çözelim. Türkiye’de genelde üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen öğrenciler bunun çok masraflı ve zorlu bir süreç gerektirdiğini düşünür. Oysa yurtdışında okumak Türkiye’deki bir özel üniversite’de okumakla aynı maliyettedir. Ayrıca bunun yanında dünya çapında tanınan ve başarısı en yüksek seviyelerde üniversitelerde eğitim alırsınız. Böyle bir üniversiteden mezun olmanın iş bulma sürecinde size ne kadar büyük avantaj sağlayacağı da bilinen bir gerçektir. Tabi ki sınavsız olduğu için hiçbir koşul gerektirmediği söylenemez. Üniversite başvurularında her ülkenin kendine göre bazı başvuru koşulları vardır.


İngiltere’de dünya çapında bilinen ve en iyi üniversiteler arasında üst sıralarda yer alan üniversitelerde okuyabilirsiniz. Buradaki üniversiteler sizi okula lise not ortalamanıza ve İngilizce seviyenize bakarak kabul ederler. NEW YURTDIŞI EĞİTİM sizin için üniversite başvurularınızı gerçekleştirir ve kabulünüz sağlandıktan sonra üniversitede 3 yıllık bir eğitim alırsınız. İngiltere’de üniversite okumanın yıllık ücreti ortalama olarak 9,000GBP ile 18,000GBP arasında değişmektedir. 


Amerika’da da durum birçok yönden aynıdır. En iyi üniversitelerde istediğiniz bölümde okuma şansınız vardır. Ülkenin eğitim sistemi öğrencilere bazen çok karmaşık gelebilmektedir ama aslında oldukça basittir. Amerika’da üniversiteye girebilmek için 12 yıllık ilk ve orta öğretim sürecini tamamlamış olmanız gerekir. Üniversitelere kabul sürecinizde okul İngiltere’de olduğu gibi lise not ortalamanıza ve İngilizce seviyenize bakar. NEW YURTDIŞI EĞİTİM sizin için üniversite başvurularınızı gerçekleştirir ve kabulünüz sağlandıktan sonra üniversitede 4 yıllık bir eğitim alırsınız. Eğer meslek yüksek okuluna (community college) gitmek istiyorsanız bu süre 2 senedir. Amerika’da üniversite okumanın yıllık ücreti ortalama 5,500USD ile 55.000USD arasında değişmektedir.


Kanada’da durum diğer iki ülkeden biraz daha farklıdır. Kanada’da ki üniversiteler akademik başarısı oldukça yüksek öğrencileri hedeflerler. Kanada’nın en büyük avantajlarından bir tanesi ön-lisansını ya da lisansını Kanada’da tamamlayan öğrencilerin mezuniyetten sonra okudukları süre kadar çalışma izinlerinin olmasıdır. Kanada’da üniversiteye kabul sürecinizde okul SAT skorunuza bakar. Ayrıca IELTS’ten 7.0 puan almanız ve lise ortalamanızın 3 veya 3.5 olması gerekir.  NEW YURTDIŞI EĞİTİM sizin için üniversite başvurularınızı gerçekleştirir ve kabulünüz sağlandıktan sonra üniversitede 4 yıllık bir eğitim alırsınız. Fakat bazı üniversitelerde eğitim 3 dönemde sürebilir ve buna bağlı olarak yazın eğiminize devam edip okulunuzu 2. 5 yıl gibi kısa bir sürede tamamlama olanağınızda vardır. Kanada’da üniversite okumanın yıllık ücreti ortalama 13.500CAD ile 23.000CAD arasında değişmektedir.


Avustralya, İngiltere ve Amerika’dan sonra en çok İngilizce konuşulan ve İngilizce dil eğitimi almaya gelen öğrenci sayısının olduğu bir ülkedir. Avustralya’da üniversite okumanın en büyük avantajı şüphesiz okuduğunuz süre boyunca haftada 20 saat yazları ise tam gün çalışma izniniz olmasıdır. Avustralya’da üniversiteye kabul sürecinizde üniversite sizden İngilizce seviyenizi belirten bir sınav sonuç belgesi ister. Ayrıca lise not ortalamanızın 3.00’ın üzerinde olması önemlidir.  NEW YURTDIŞI EĞİTİM sizin için üniversite başvurularınızı gerçekleştirir ve kabulünüz sağlandıktan sonra üniversitede 3 yıllık bir eğitim alırsınız. Avustralya’da üniversite okumanın yıllık ücreti ortalama 11.000AU$ ile 19.000AU$ arasında değişmektedir.


Yeni Zeland’da eğitim veren devlet destekli 8 tane üniversite vardır. Bu okulların tamamı dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında dereceye girmiş üniversitelerdir. Türkiye’den başvurularda eğitim aldığınız süre boyunca 20 saatlik çalışma izniniz olmaktadır. Üniversiteler kabul sürecinde mutlaka IELTS ya da TOEFL skoru istemektedir. Yeni Zelanda’da çoğu üniversitenin kendi dil kursları bulunmaktadır. Üniversitede IELTS ya da TOEFL kursu alabileceğiniz gibi özel kurslara katıldığınızda da üniversite TOEFL ya da IELTS skoru istememektedir. İngiltere ile eğitim sistemi çok benzeyen ülkede lise not ortalamanız yine çok önemlidir. NEW YURTDIŞI EĞİTİM sizin için üniversite başvurularınızı gerçekleştirir ve kabulünüz sağlandıktan sonra üniversitede 3 yıllık bir eğitim alırsınız. Yeni Zelanda’da üniversite okumanın yıllık ücreti ortalama 17.000NZ$ ile 30.000NZ$ arasında değişmektedir.


Almanya, Avusturya, İspanya ve İtalya gibi Avrupa ülkelerinde dünyaca tanınan ve başarılı olan üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Fakat bu üniversitelerde okumanın koşulları diğer ülkelere göre oldukça farklı. Bu üniversitelerde eğitim almanın en büyük şartı ÖSS’ye girip 185 puan barajını geçip istediğiniz 4 yıllık bir bölüme girmek. Bu noktadan sonra okuldan alacağınız öğrenci belgeniz ile Avrupa’da bir üniversitede okuma olanağınız oluyor. NEW YURTDIŞI EĞİTİM sizin için üniversite başvurularınızı gerçekleştirir ve kabulünüz sağlandıktan sonra üniversitede 4 yıllık bir eğitim alırsınız. Avrupa’da üniversite okumanın yıllık ücreti ortalama 500€ ile 4.500€ arasında değişmektedir.