YURTDIŞINDA DİL OKULU NASIL SEÇİLİR?


Günümüzde birçok ülkede dil okulu bulmanız kolaylaşmış durumda. İstediğiniz herhangi bir lokasyonda, dil okulu tercihinizi yapabilir ve dil eğitiminize başlayabilirsiniz. Dil okulu seçerken nelere dikkat edilmelidir ve ne yönde bir eğitim alınmalıdır? Bu soruyla çokça karşılaşmaktayız. Hiç endişelenmeyin. New Yurtdışı Eğitim sizler için bunu kolaylaştırdı ve size sunuyor. Sadece ucuz olduğu için bir dil okulunu tercih etmeniz, dil gelişiminizi hedeflediğiniz doğrultuda ilerletmeyebilir.En kaliteli okullardaki en ekonomik dil programını bulmak, bu aşamada size yardımcı olacaktır.Kampanyalardan haberdar olup, doğru dil okuluna kayıt yaptırmak sizi istediğiniz noktaya taşıyacaktır.

 

Gideceğiniz okulun size verdiği eğitim alanında mutlaka araştırma yapın.

 

Yabancı dil öğrenmek için gideceğinizden , okulun öğrenci portföyü hakkında mutlaka bilgi  sahibi olun. Yani, Türk öğrencilerin çoğunlukta olduğu yerlerden uzak durmanızı öneririz. Bu sizin ana dilinizi daha çok kullanıp, yabancı dilinizi geriletecektir.

 

Okulda hangi seviyeleri göreceğiniz konusunda mutlaka bilgi edinin.

 

Okul, TOEFL, IELTS ve TOEIC, Cambridge sınavlarını yaptırmaya yetkili midir, kursunuz bittiğinde bu sınavlara girebilecek misiniz teyit ettirin.

 

Kayıt yaptırdığınız okuldaki eğitiminiz tamamlandığında, dünyanın birçok saygın kolej ve üniversitelerine TOEFL veya IELTS skoru gerekmeksizin direk geçiş yapma imkanınız olacak mı öğrenin.

 

Okul şehir merkezine yakın mı öğrenin çünkü; ulaşımı zor bir yerde olan okullara aylarca gidip gelmek oldukça yorucu olacaktır.

 

Eğer aile yanında konaklayacaksanız, nasıl bir aileyle kalmak istediğinizi mutlaka belirtin.

 

Okul hakkında yapılan yorumları mutlaka okuyun. Okul hakkında daha çok bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

 

Derslerin yanında, sosyal aktivitelerin de bol olduğu bir okul seçmeye özen gösterin. Sosyal alanda zaman geçirmek İngilizcenize büyük katkıda bulunacaktır.

 

NEW YURTDIŞI EĞİTİM  2011 yılından beri Mersin şehrinde faaliyet göstermektedir. Adana, Hatay, İskenderun, Gaziantep gibi çevre illere danışmanlık hizmeti verdiği gibi ;  İstanbul, Ankara, İzmir ve Türkiye’nin birçok şehrinden de öğrencilere ulaşmaktadır. Detaylı bilgi için NEW YURTDIŞI EĞİTİM Mersin ofisini arayın .