YURTDIŞI YAZ OKULLARI


 

GEZ , EĞLEN , ÖĞREN

EĞLENEREK DİL ÖĞRENMEK İÇİN ŞEHRİNİ SEÇME ZAMANI

Gözlerinizi kapatın ve yurtdışı yaz okulunuzu hayal edin. Bir başka ülkede Dünya'nın her yerinden gelen gençlerle tanışdığınızı, onlarla birlikte gezdiğinizi, güneş,kumsal ve denizin keyfini çıkararak yabancı dil öğrendiğinizi düşünün. Yaz okulu programları kesinlikle hayat dolu ve unutulmaz anılar biriktireceğiniz bir program. 

Yurtdışı Yaz okulları, okullar kapandıktan sonra çocukların eğlenerek yabancı dillerini geliştirebilecekleri yoğun şekilde talep gören programlardır. Uzmanlar tarafından da sık sık belirtilen dil eğitimi küçük yaşta başlamalıdır ve dil yaşanılarak öğrenilir ifadesi aslında yaz okulu programlarını açıklamaktadır.

Yurtdışı Yaz okulu programları öğrenciye, kendisini geliştirme,yeni kültürler edinme,yeni arkadaşlıklar,yeni dostluklar,özgüven ve her şeyden önemlisi kendi işini kendi yapabilme yeteneği kazandırmaktadır. Yaz okulu programlarında İngiltere ,Amerika,Kanada ve Malta ön plana çıkmaktadır. Fakat farklı dil öğrenmek ve farklı ülkeler görmek isteyen öğrenciler Almanya, İsviçre,Fransa,İspanya,İtalya gibi yaz okulu programlarınıda tercih etmektedir.

Yurtdışı yaz okulu programlarına katılmak ve  tatilde yabancı dil öğrenmek Gençler için mükemmel bir seçenek olacaktır. Rahat bir ortamda, diğer ülkelerden gelen gençlerle, übniversite yada kolej kampüslerinde yabancı bir dili öğrenmek, bütün yaz evde evde tek başınıza dil öğrenmekten çok daha eğlenceli olacağını garanti edebiliriz. Yurtdışı Yaz Okulunda bir dili öğrenmek çok daha etkilidir çünkü inanıyoruz ki bir dil ancak konuşulduğu ülkede, rahat ve eğlenceli bir ortamda öğrenilebilir. Ayrıca eğer dilin konuşulduğu ülkede iseniz derslerden sonra da pratik yapma imkanınız olacaktır ve sonuç olarak yurtdışında dil eğitimi dilinizi hızlı bir şekilde geliştirmenizi sağlayacaktır.

Bu programlar yoğun yaz aktiviteleri içermektedir. Yaz okullu programları 7-13 yaş grubu ve 14-18 yaş grubu olarak ayrılır. Bireysel ve grup şeklinde yaz okulu programları bulunmaktadır. Öğrenciler ister bireysel ister grup olarak yaz okulu programına katılsın, yapacakları bu yolculuğun her aşamada NEW Yurtdışı Eğitimin desteğini alırlar.

Öğrenciler eğitim alacakları ülkeye ulaştıktan sonra okul görevlileri tarafından alınıp konaklayacakları yere bırakılırlar. Alacakları eğitim boyunca onlardan sorumlu olan okul görevlilerinin gözetiminde olurlar.Yaz okullarında program içerikleri sabahtan öğlene kadar yabancı dil eğitimi ve öğleden sonra aktiviteler + geziler şeklindedir. Fakat eğer öğrenci isterse bazı okullarda yoğun dil sınıflarına, sınav kurslarına, tenis, yüzme binicilik,dans,tiyotro gibi kurslara katılabilir.

Yurtdışı Yaz Okulları

Yaz okulu sadece yabancı dilinizi geliştirmekle kalmayacaktır. Aynı zamanda unutamıyacağınız maceralar yaşatacak, yepyeni yüzler ve dünyanın dörtbir köşesinden gelen arkadaşlarla tanışma fırsatı yaratacaktır. Yurtdışı yaz okullarında İngilizce öğrenebileceğiniz gibi Fransızca ,İspanyolca ,Almanca,İtalyanca,Çince,Japonca ve daha birçok dili öğrenebilileceğinizide hatırlatmak isteriz. Gittiğiniz şehirde Yerel halkla beraber yaşarken bir yandan da spor aktivitelerine, kültürel ve sanatsal gezilere, doğayla iç içe olabileceğiniz yaz kamplarına katılacaksınız. Yazın yurtdışında dil eğitimi alarak unutulmaz anılar yaşayacak ve yıllarca unutamayacağınız anılar biriktireceksiniz. 

Yurtdışı Yaz okulu öğrenciye kazandırdıkları

  • Evden uzak kalma ve kendi sorumluluğunu taşımanın farkına varırlar,
  • Arkadaşlığı ve dayanışmayı öğrenirler,
  • Özgüvenini geliştirirler,
  • Yabancı dili yaşayarak öğrendikleri için daha akıcı ve daha kalıcı bir dil eğitimine sahip olurlar,
  • Türkiye’ye döndüklerinde yabancı dil derslerine verdikleri önem ve ilgileri artar,
  • Farklı ülkelerden farklı arkadaş edinirler,
  • Her farklı ülkeden edinilen farklı arkadaş yeni bir kültür olacaktır,
  • Unutulmayacak mükemmel bir tatil.

Yabancı dili yaşayarak öğrenmek öğrendiğiniz dili aklınızda daha canlı tutarak gündelik hayata daha hızlı adapte olmanızı sağlayacaktır. Eğitim yılınızda aldığınız bilgilerin ve öğrendiklerinizi eğer yazın birşey yapmadan geçirirseniz büyük bir bölümünü unutacaksınız. Yaz okulu programları ile öğrendiğiniz dili sokakta,alışverişte,metroda yada bir restaurantta pratik etme şansınız olacaktır. Her yerde bu dili duyacaksınız ve sizde konuşmak için kendisinizi zorlayacaksınız.  Sizn bir sonraki yıla daha motive şekilde hazırlayacak olan bu kamplarda erken kayıt avantajlarını yakalayın.

Yurtdışı Yaz okulları Konaklama Seçenekleri

Yaz okulu programlarında yaş sınırı olduğu için en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de konaklama imkanıdır. Velilerin akıllarında herhangi bir soru işareti oluşmaması için yaz okullarında konaklama oldukça önemlidir. Öğrenciler okul tarafından özenle seçilmiş ailelerde kalabileceği gibi özel yurtlarda da kalabilirler.

Aile yanında konaklama seçeneği paylaşımlı oda olabileceği gibi öğrenci tek başına bir odada da kalabilir.Öğrenciye de üç öğün yemek hizmeti verilmektedir.

Yurt konaklamada ise öğrenci yine aile yanında olduğu gibi ister paylaşımlı odada ister tek kalabilir.Yine yurt konaklamada da öğrenciye üç öğün yemek hizmeti sunulmaktadır ve gerek aile yanı konaklama gerekse yurt konaklamada görevliler öğrencinin güvenliği ve huzurunu sağlamak için gerekli donanımlara sahip olduğu yapılan denetimlerle garanti edilir.

Yurtdışı Yaz Okulları Sosyal Aktivite ve Etkinlikler

Gündüz dil eğitiminde olan öğrencileri öğleden sonraları unutamayacakları geziler,etkinlikler aktiviteler ve oyunlar beklemektedir.Grup halinde yapılan çevre gezileri ile öğrenciler yeni yerler keşfederken,aktivitelerle kendilerini geliştirip eğlence ve oyunlarla da keyif dolu vakit geçirmektedirler.Bu etkinliklerin spor etkinlikleri,dans etkinlikleri ve daha fazlası.

Yaz okulları minimum 2 haftadır ve 12 haftaya kadar eğitim alma şansınız vardır.

Grup yaz okullu programlarında Türkiye'den çocukların yanında İngilizce öğretmenleri veya NEW Yurtdışı Eğitim yetkililerinden bir kişi yer alır. Grup lideri eşliğinde çocuklar yurtdışına gider ve orada aldıkları eğitim boyunca öğretmen eşliğinde hareket ederler. Ayrıca yurtdışına gittiklerinde liderden başka onlardan sorumlu olan okul görevlileride bulunmaktadır.

Bireysel yaz okullarımız hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizi arayabilir veya yaz okulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İngiltere , Amerika , Kanada ve Malta yurtdışı grup yaz okullarımız hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.