NEDEN YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALMALISINIZ


Üniversite veya Mastır eğitimi eğitim hayatımızın en son aşaması olduğu için hazırlık yapan öğrenciler için büyük önem taşır. Üniversite / Mastır eğitimi iş yaşantımızı şekillendirmenin yanı sıra aldığımız eğitimin kalitesi beceri ve kişiliğimizide etkilemektedir. Bu sebeple Üniversite / Mastır programlarına karar verirken dikkatli bir şekilde karar vermemiz gerekmektedir.

Globalleşme ile birlikte bütün dünya ülkeleri birbiri ile bağlantı halindedir ve iletişimin önemi giderek artmktadır. İletişimin gelişmesi ile dünya ülkeleri arasındaki ticaret oranı giderek yükselmektedir. İnsanların birbirleri ile iletişim kurarken ilk kullandıkları araç dildir. Ülkeler genellikle bunun için İngilizce'yi kullanmaktadır.  Yurtdışında eğitim almanız için en önemli sebeblerden biri İngilizcenizin anadiliniz kadar iyi olacağıdır.

Diğer bir sebep ise İngiltere, Amerika, Kanada, Avusturalya, Yeni Zelanda gibi 1. dünya ülkelerinde herkes tarafından bilinen Üniversitelerde SINAVSIZ olarak istediğiniz bölümde eğitim alma şansınızın olmasıdır. Ayrıca Bulgaristan, Makedonya ve Ukrayna Üniversitelerinde de aynı şekilde SINAVSIZ olarak eğitim alma olanağınız bulunmaktadır.

Türkiye' deki vakıf üniversitelerinin fiyatlarına baktığınız zaman özellikle İstanbuldaki birçok Üniversite'nin yıllık eğitim maliyeti 20.000 - 25.000 TL arasında değişmektedir. Aynı maliyetlerle İngiltere, Amerika, Kanada, vs gibi ülkelerdeki tanınmış üniversitelerde eğitim alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Üstelik mezun olduğunuz zaman tüm Dünyaca bilinen üniversitelerin diplomasına sahip olabilirsiniz.

Eğer üniversite eğitiminizi Bulgaristan , Makedonya ve Ukrayna Üniversitelerinde almak isterseniz yıllık eğitim maliyeti 1000-3000 Euro arasında değişmektedir. Bulgaristan ' da tıp okumak isteyen öğrenciler için yıllık eğitim maliyeti 5500-6500 Euro arasında değişmektedir. Daha detaytlı bilgi için Bulgaristan Üniversiteleri sayfanızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca gittiğiniz ülkede Üniversite/Mastır öğrencisi olduğunuzda yasal olarak çalışma hakkınız olacaktır ve böylece okuduğunuz süre boyunca cep harçlığınızı çıkarabilirsiniz. 

Yurtdışında eğitim almanız için diğer bir neden, çok kültürlü bir ortamda eğitim alacağınız için uluslararası arkadaşlarınız olacaktır.

Aldığınız diploma dünyanın her yerinde çalışma imkanınız olacaktır.

Yurtdışında Üniversite okumak için sayısız neden arasında bir tanesini size uygun olduğunu düşünüyoruz.

Hayatınıza yatırım yaptığınız bu süreçte N.E.W yurtdışı eğitimin deneyimli ve profesyonel kadrosu ile sizlere destek vermekten mutluluk duyacağız.