LONDRA’DA İNGİLİZCE EĞİTİM ALMAK İÇİN 10 NEDEN


LONDRA’DA İNGİLİZCE EĞİTİM ALMAK İÇİN 10 NEDEN

Londra, burada okumak isteyen uluslararası öğrencilere çok fazla imkan sunan küresel şehirdir. İşte Londra'da İngilizce öğrenmek için en iyi 10 nedenimiz.

1-Muhteşem müzeler ve galeriler

Londra, etkileyici tarihi binalarda yer alan çok sayıda müze ve galeriye ev sahipliği yapmaktadır. Popüler seçenekler arasında Doğal Tarih Müzesi, Victoria ve Albert Müzesi, Tate Modern ve Tasarım Müzesi bulunmaktadır.

Londra'daki galerilerin ve müzelerin çoğu ya tamamen ücretsizdir ya da öğrenciler için giriş fiyatlarında indirimler sunar, bu da müze ve galerileri gezmek ve yeni şehrinizi tanımak için mükemmel bir seçenek haline getirir.

2-Birçok iyi üniversiteye ev sahipliği

Londra, dünyanın önde gelen birçok üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. En bilinenleri London School of Economics, King's College London, UCL (University College London) ve Imperial College London'dır.

Akademik mükemmelliği ile dünya çapında tanınan bir şehirde yaşamak ve dil öğrenmek, hedeflerinize ulaşmak için sizi motive etmenin ve ilham almanın kesin bir yoludur.

Gelecekte Londra’da bir üniversitede eğitim görmeyi düşünüyorsanız, burada yaşamak size kampüsleri ziyaret etmek, bölgeyi tanımak ve bilinçli bir karar vermek için bolca zaman sağlayacaktır.

3-Londra pazarları

Piyasalar yüzyıllardır Londra yaşamının önemli bir parçası olmuştur. Hala her hafta şehirde çiçek ve modadan antikalara ve sokak yemeklerine kadar her şeyin satıldığını görebilirsiniz. Toplamda keşfedilecek 100'den fazla pazar olduğu düşünülse de, en popüler seçeneklerden bazıları Camden Market, Spitalfields Market, Portobello Road Market ve Columbia Road Çiçek Pazarı.

4-Çeşitli ve misafirperver insanlar

Londra, çok çeşitli dinler, etnik kökenler, siyasi görüşler ve milliyetler ile dünyanın en çeşitli şehirlerinden biridir. Londra'da yaşayanlar tarafından konuşulan 300'den fazla dil ve  10.000'den fazla kişiden oluşan 50'den fazla topluluk var. Bu çeşitli kültürel karışım, şehri bugünkü haline getirdi.

5-Müzik severler için harika bir tercih

Londra, The Rolling Stones ve Adele gibi ikonik sanatçılara, Amy Winehouse ve Jimi Hendrix'e ev sahipliği yapan uzun süredir etkili bir müzik sahnesine sahip.

Londra'da her zaman, şehrin her yerinde müzik duyabilirsiniz, South Bank'tan Covent Garden'dan ve hatta Metro istasyonlarında sokak çalgıcısı şarkı çalıyor.

Şu anda birçok büyük ölçekli etkinlik beklemede olsa da, şehrin çevresindeki barlarda ve diğer mekanlarda bazı açık hava konserlerinin ve küçük ölçekli mikrofon gecelerinin ve iç mekan gösterilerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

6-Dünyanın dört bir yanından harika yemek çeşitliliği

Londra'da binlerce restoran, kafe, bar, pub ve her bütçeye ve zevke uygun seçeneklerle dünyanın en çeşitli yemek mekanlarına sahiptir.

Dünyanın her köşesinden çok çeşitli uluslararası mutfaklar sunulmaktadır. En otantik seçeneklerden bazıları için China Town veya Brick Lane gibi bölgelere gidebilirsiniz.

7-Sembolik yerleri ziyaret edin

Londra Skyline, dünyadaki en tanınan yerlerden biridir. Londra'da okurken, başkentin etrafındaki, onu yapan ikonik binaların çoğunu ziyaret etme şansına sahip olacaksınız. London Eye'ı Thames Nehri'nin Güney Yakası'ndan dönerken ziyaret edebilirsiniz; St Paul Katedrali'nin kubbesine hayran kalacaksınız; ya da başkent The Shard'a 2013'te tamamlanan en yeni eklemelerden biri olan The Shard'ın izleme platformuna bir geziye çıkın.

8-Birleşik Krallık içinde ve ötesinde kolay seyahat

Londra, Brighton, Oxford, Birmingham, Manchester, Newcastle, Liverpool gibi şehirlere ve hatta Edinburgh kadar uzak şehirlere doğrudan trenlerle, Birleşik Krallık'ın geri kalanına mükemmel toplu taşıma bağlantılarına sahiptir.

İngiltere'nin başkenti, okurken Avrupa'yı keşfetmek istiyorsanız da mük

emmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Paris, Amsterdam, Brüksel ve başka yerlere doğrudan bir yeraltı trenine binmek için St Pancras International'daki Eurostar'a gidebilirsiniz.

Londra ayrıca Heathrow ve Gatwick de dahil olmak üzere 5 büyük uluslararası havaalanına ev sahipliği yapar, yani Avrupa'nın geri kalanına uçakla ulaşılabilir ve hafta sonu gezilerinizi kolayca yapabilirsiniz!

9-Çarpıcı Londra parkı

Londra, Greater London'ın toplam alanının %18'ini kapsayan farklı büyüklüklerde 3.000'den fazla parka sahip yeşil bir şehirdir.

Londra'daki en etkileyici 8 park, Hyde Park, Kensington Gardens, St James's Park ve Greenwich Park'ı içeren Royal Parks olarak bilinir. Tüm Kraliyet Parkları, yılın her günü ziyaret etmek için tamamen ücretsizdir.

10-Büyüleyici tarih

2000 yılı aşkın büyüleyici tarihi ile Londra'nın geçmişi şehrin her yerinde görülebilir ve hissedilebilir.

Romalılardan ortaçağ dönemine; Gürcüler, Victorialılar, dünya savaşları ve modern Elizabeth dönemi, Londra her zaman küresel olayların, yeniliklerin ve insanların günlük yaşam hikayelerinin merkezinde olmuştur.

Tarih ilginizi çekiyorsa, Londra'da çok eğleneceksiniz. Bir müze gezisine çıkın, bir yürüyüş turuna katılın ya da Tower of London veya Shakespeare's Globe Theatre gibi tarihi binaları ziyaret edin.