DUBLİN'DE EĞİTİM ALMAK İÇİN İÇİN 7 SEBEP


  New Yurtdışı Eğitim olarak sizlere Dublin’de eğitim almak için 7 sebebi hazırladık.Dublin,hayatınızda en az bir kere ziyaret etmeniz gereken bir şehirdir.Tarihi anıtlarıyla,pek çok çekiciliğiyle ve büyüleyici kültürüyle bu şehir eşsiz bir macera için gereken her şeye sahip olan mükemmel bir yerdir.

  Neden akademisyenler,şairler ve ünlü filozoflarla dolu olan bir şehirde akademik ya da mesleki eğitiminizi daha iyi hale getirmek için bu fırsatı almayasınız ki? İşte Dublin’e gitmenizi gerektiren 7 sebep.

1-Avrupa’daki en teknolojik şehirlerden biri

Dublin’in Silikon Vadisi denilen bir bölge olduğunu biliyor muydunuz? Girişimlerin büyük bir toplanma noktası, AirBnB,LinkedIn,Apple,Google ve Facebook gibi Avrupa’nın ileri teknoloji şirketlerinin ana merkezi olması nedeniyle Avrupa’nın Silikon Vadisi olarak kabul ediliyor.Savill’in “Hareketli Teknolojik Şehirler 2019” u teknolojinin önde gelen 30 şehrini listeliyor ve Dublin ilk 20’nin arasında.

Dublin aynı zamanda HubSport tarafından Avrupa’nın en girişimci şehri olarak seçildi,Avrupa’nın en teknolojik 5 şehri anketi doğrultusunda katılımcıların %96’sı şehirdeki teknolojik faaliyetlerin daha da ileriye gideceğini iddia ediyor.

İster kariyerinize çok uluslu bir şirkette başlayın,ister iş fikrinizi gerçekliğe dökün,bu şehir planınızı uygulamak  için idealdir. Kuşkusuz,Dublin’de bir İngilizce kursuna katılmak,çalışmalarınıza veya kariyerinize yönelmenize en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

2-Kadının Gücü!

İrlanda başkentini sevmek için başka bir neden daha: çok sayıda kadın girişimciyi cezbediyor. Girişimlerin %39’u kadınlardan oluşuyor ve şirketlerin kurul üyelerinin %40’ı kadın.

3-Akademik Üstünlük

Etkileyici bir girişimsellik ruhunun yanı sıra,Dublin akademik mükemmeliyetiyle meşhurdur.

Şehir birçok önemli üniversite sunar,üç tanesi şunlardır: University College Dublin,Trinity College ve Dublin City University.Bu üniversiteler, Dünya Üniversiteler 2021 Sıralamasında bulunur.Trinity College özellikle İrlanda’daki ve Avrupa’daki ilk üniversitedir. Oscar Wilde ve Samuel Beckett gibi ünlü kişilerin mezun olduğu bu üniversite diğer Avrupa ülkelerinden daha fazla girişim destekli temellerin atılması adımında etkileyici bir şekilde 2006 ve 2019 yılları arasında 251 girişimci çıkardı.

4-Brexit Sonrası Fırsatlar

Brexit’in belirsizliği sizi dil öğrenme konusunda geri mi bırakıyor? Brexit&the City-the Impact’in raporuna göre Brexit sayesinde İrlanda birçok iş alanını İngiltere’den kapmıştır.Aslında,100 şirket Dublin’i Brexit sonrası fırsatları olan yer olarak seçti,İngiltere’ye yakınlığı, yaşam maliyeti ve İngilizce dili Dublin’i mükemmel bir alternatif haline getiriyor.

5-Özgün Bir Şehir

Dublin’in tüm dünyadan öğrencileri ve meslek sahibi insanları ağırlamasına ve çok kültürlü bir turist çeken  nokta olmasına rağmen özgünlüğünü her yerde görebilirsiniz.Barları daima kalabalıktır, yerlilerinin çok arkadaş canlısı olması ve misafirperverlikleriyle ünlüdür.Bu özellikleri Dublin’i  dünyadaki en arkadaş canlısı şehirlerden biri yapıyor.

Dublin sizi asla bir yabancı gibi hissettirmeyecek.Kültürel farklılıklara rağmen çok iyi uyum sağlayacaksınız.Ev hasreti çekmeyi unutun!

6-Dublin Festivalleri Sever

Kültür,yemek,film,tiyatro,müzik ve edebiyat için Dublin’e gelin.Ocak’ta TradeFest ile başlayıp birçok etkinliği ücretsiz olan Temple Bar’da yapılan bu organizasyonlar İrlanda’ya özgü gelenek ve folklorünü sergiliyor.Bunun yanı sıra bütün şehrin yeşile büründüğü St.Patrick Günü yılın en önemli günlerinden biridir.

7-Nefes Kesici Manzaralar

Şehrin kalbinde de yaşıyor olsanız hayal edebileceğiniz en harika manzaralardan sadece 20 dakika uzaklıktasınız.İnişli çıkışlı tepeleri,geniş yeşil alanları,keskin kayalıkları Dublin okulundan kolayca ulaşılabilecek yerdedir.Okulumuz,şehrin sunduğu ilgi çekici yerlere öğrencilerimize kısa gezintiler organize eder.İster şehrin girişindeki Howth’un balıkçı kasabası, güneye bir saat uzaklıktaki muhteşem Wicklow Dağları olsun ister Moher Kayalıkları, Clare’in batı kıyısında seyir tepesi olan çarpıcı kayalıklar olsun.

Hayatınızın macerasına hazırsanız hoş bir şekilde cezbedici,güçlü Dublin şehrinden başka bir yere bakmayın.