DUBAİ'DE İNGİLİZCE ÖĞRENİP , ÇALIŞMA İMKANI


Çölün içinde bir cennet ''Dubai''

Dubai'ye indiğinizde, sizi, Arap motifleriyle tasarlanmış çok büyük ve şık bir havalimanı karşılıyor. Dubai, Arap Yarımadası’nda bulunan Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biridir. İngiliz himayesi altında bulunan emirlik bağımsızlığını kazanmıştır ancak şehrin her yerinde İngiliz kültürünü hissetmemek, gözlemlememek neredeyse mümkün değildir. Bu yüzden İngilizce öğrenmek için çok iyi bir ülke olan Dubai Dil Eğitimi açısından da fırsatları da beraberinde getirmektedir.

Türkiye’den uçakla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Dubai 'en'lerin olduğu bir yer. Dünyanın en uzun bina olarak bilenen ‘Burç Halife’ binasının içerisinde kullanılan son teknoloji asansörler, 124 katı sadece 60 saniyede çıkıyor. Dünyanın en yüksek binası olma özelliği taşıyan bina, 6 yılda tamamlandı. 828 metre uzunluğunda ve 163 katlı. Binanın içinde oteller, iş merkezleri ve restoranlar var. Burç Halife'nin hemen yanında yer alan Dubai Mall, toplam kapladığı alan bakımından dünyanın en büyük alışveriş merkezi olarak geçiyor. O kadar büyük ki, girişte kaybolmayın diye alışveriş merkezinin haritasını veriyorlar.

Günden güne gelişen şehir günümüzde inşaat ve turizm sektöründe yapılan önemli yatırımlar ile gelişen bir ekonomiye sahiptir. Turizm canlanmasıyla Dubai Dil Okulları da önem kazanmaya başlamıştır.

NEW Yurtdışı eğitim olarak Dubai’deki kampanyalı okulumuz ES Dubai’dir. Okul Dubai’nin merkezinde Jumeriah Lake Towers’ta yer almaktadır. ES Dubai dil okulunda akıllı tahtalarla donatılmış modern derslikler, ücretsiz internet erişimi, kafeterya, öğrenci salonu ve online kütüphane mevcuttur. Genel İngilizce, IELTS sınavına hazırlık, iş İngilizcesi, İngilizce konuşma kursu, kurumsal eğitim kursu gibi eğitimler çeşitlilik gösterebilmektedir. Okulda eğitim alan öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivitelere ve gezilere katılabilirler.