AVUSTRALYA'DA EĞİTİM ALMAK VE YAŞAMAK İÇİN 7 SEBEP


avustralya ile ilgili görsel sonucu

Avustralya denilince akla ilk Sydney Opera Binası, muhteşem sahiller ve plajlar, kanguru ve koala gibi sevimli hayvanlar gelir ancak Avustralya bundan çok daha fazlasıdır. Yurtdışında eğitim almaya karar verdiyseniz ülke tercihiniz size her açıdan uymalıdır. Bu tercihlerin arasında Avustralya ise en iyi seçeneklerden biridir. Avustralya ‘da yaşam standartları birçok ülkeden daha kaliteli olup ekonomisi 25 yıldır gelişmeye devam etmektedir. İşsizlik ve suç oranlarının düşüklüğü sayesinde dünyanın en güvenli ülkeleri arasında yer almaktadır. Nüfusu ve Ekonomisi ile sürekli gelişen Avustralya’da bitmeyen fırsatlar sunulmaktadır.

İşte Avustralya’da eğitim almak ve yaşamak için 7 sebep;

1.ÇALIŞMA İMKANI

Avustralya’ya eğitim almaya giden öğrenciler için en büyük avantaj okurken aynı zamanda çalışabiliyor olmalarıdır. Bu öğrencilerin Avustralya'da eğitim alırken hem harcamalarına katkı sağlar, hem de iş deneyimi kazanmaya fırsat yaratır. Öğrenciler ders dönemleri boyunca iki haftada 40 saate kadar, dönem araları ve tatillerde ise süre kısıtlaması olmaksızın çalışabilmektedir. Lis

barista in australia ile ilgili görsel sonucu

ans, yüksek lisans veya doktora eğitiminizi tamamladıktan sonra ülkede kalıp çalışmaya devam etmek isterseniz, eğitim sonrası çalışma vizesine kolayca başvurabilirsiniz.

Avustralya’da iş bulma şansınız direkt olarak İngilizce seviyenize bağlıdır. Eğer iyi seviyede bir İngilizceniz varsa (orta üstü seviye) 1 ay içinde iş bulmanız olasıdır.

Öğrenciler daha çok kafe, restoran ve coffee shoplarda çalışmaktadır. İyi baristalar için Avustralya’da iş imkanı oldukça karlıdır. Saat ücretleri 16-25 AUD/saat arasında değişmektedir. Barista ve restoran işleri dışında öğrenciler bahçe işleri, boyama işleri gibi işler de bulabilirler. Kız öğrenciler de çocuk bakma gibi işlerde çalışabilirler. Avustralya’da ortalama saat ücreti 16 AUD’dır.

Avustralya’da Türkiye’de yaptığınız veya okuduğunuz alanla ilgili profesyonel bir iş arıyorsanız öğrenci vizesiyle profesyonel alanlarda çalışmak çok zordur. Ancak Avustralya’da eğitim sonrası turizm, mühendislik, finans sektörlerinde iş bulabilirsiniz.

animation for international students ile ilgili görsel sonucu

2. TÜRKLERİN AZ OLMASI

Dil öğrenmek isteyen bir öğrencinin en büyük korkusu konaklayacağı yerde ve eğitim alacağı sınıfta bir Türk ile karşılaşmasıdır. Fakat merak etmeyin! Avustralya diğer ülkelere göre daha uzakta ve anadili İngilizce olan ülkelerin arasında en büyük 3. Ülkesi olduğu için çok fazla sayıda Türklerle karşılaşmazsınız. Sizinle aynı dilde konuşan insanların az olması İngilizce öğrenmenize daha çok avantajı olur. Böylelikle İngilizceyi daha pratik ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ä°lgili resim

3. GÜÇLÜ BİR EKONOMİYE SAHİP

Avustralya ekonomisi, istikrarlı yapısı ile son 26 yıldır bir durgunluk dönemi yaşamadan güçlenmeye devam ediyor ve dünyanın en büyük 9. Ekonomi borsasına sahiptir. Ülkenin Yurtiçi gelirleri yüksek ve yoksulluk oranları ise düşüktür. Bu da demektir ki çalışmak için çok fazla sayıda imkanınız bulunmaktadır. Ekonominin yüksek olması kolay iş bulmanızın yanında diğer 1. Dünya ülkelerine göre daha yüksek gelir elde etmenizide sağlayacaktır.Diğer ülkelerde haftada 20 saatlik çalışmada saatte 10-15 Dolar geliriniz varken Avustralya’da saatte 16-20 Dolar arası gelir elde edebilirsiniz.

education in australia ile ilgili görsel sonucu

4. EĞİTİM KALİTESİ

Avustralya’da eğitim sistemi İngiltere,Amerika,Kanada ,Almanya gibi ülkeler kadar ileri düzeydedir. Eğitim sistemi bireylere ve bireylerin ihtiyaçlarına önem verir. Bir eğitim kurumu tercih ederken sahip oldukları dersler, özellikleri, çevresi, derslerin veriliş tarzı ve bulundukları yer gibi hususlara dikkat etmek gerekir. Öğrenciler derslere, tartışmalara, analiz çalışmalarına katılmaya ve sunuş ve grup çalışması yapmaya hazır olmalıdırlar.

AVUSTRALYA’DA EĞİTİM AVANTAJLARI

  • En çok tercihi ülkeler sıralamasında Amerika ve İngiltere’den sonra 3’üncüdür.
  • Dünyadaki en iyi 100 üniversiteden 8’i Avustralya’da bulunmaktadır
  • Avustralya’nın çok kültürlü yapısı, 260’dan fazla dil konuşuluyor.
  • Diplomaları tüm dünyada tanınır.

festivals of australia ile ilgili görsel sonucu

5. SICAK KANLI İNSANLARI VE EĞLENCE HAYATI

Avustralyalılar oldukça samimi insanlardır. Aralarında kaynaştığınızda kendinizi bir barbekü partide veya sahilde Avustralya’nın en meşhur restaurantında Balık ve cips yerken bulabilirsiniz. Marketlerde havluyla gezen esprili ve özgüvenli bir halka sahiptir Avustralya. Eğlence hayatı ise fazlasıyla gelişmiş durumdadır. Nasıl bir eğlence aradığınıza bağlı olarak birçok seçenek bulunmaktadır. İsterseniz ünlü gece kulüplerinde dans edin, isterseniz arka bahçenizde arkadaşlarınızla toplanın ya da bir sahil şehrindeyseniz, gece-gündüz kumsalın tadını çıkaran insanlara katılın. Hiçbir şey bulamadıysanız ülkenin muhteşem festivallerine katılabilirsiniz. Yemekten sanata, müzikten farklı kültürlere bir çok sebepten farklı festivaller düzenlenmektedir. Hepsini kaçırsanız bile her hafta sonu tüm şehirler canlı müzik ve şovlarla gerçek bir festivale dönüşür.

weather animation ile ilgili görsel sonucu

6. BİRDEN FAZLA İKLİME SAHİP

Avustralya Güney yarım kürede yer alan bir ülke olduğu için Türkiye’de kış iken Avustralya’da yaz yaşanmaktadır. Ülkenin Kuzey bölgelerinden güneydeki sıcak alanlara kadar çok çeşitlilik gösteren farklı iklim bölgeleri vardır. Mayıs ayından Ekim ayına kadar kış yaşanır ve Temmuz ayında hava sıcaklığı ülke genelindeki en düşük seviyeye ulaşır. Yüksek dağlık alanlar, 5 ile -5 derece arasında değişen sicakliklarıyla en soğuk olan bölgelerken, Kuzey kesimlerde sıcaklık derecesi, ortalama 5 ile 30 derece arasında değişmektedir. Sydney, Brisbane,Melbourne, Adelaide ve Perth gibi sahil şeridinde yer alan şehirler ılık kışlar ve sıcak yazlar geçirirler. Avustralya'da daha sıcak bölgelere ulaşmak için, kuzeye doğru ilerlemeniz gerekir.

sports animation ile ilgili görsel sonucu

7.SPORA OLAN AŞKI

Avustralya Spor hastası bir ülkedir. Her bir insanı mutlaka bir spor ile ilgilenmektedir. Yani spor hastaları için gidilebilecek en mükemmel ülke Avustralya’dır. Futboldan basketbola, yüzmeden tennise, beyzboldan Golfa kadar her türlü spor oynanmaktadır. Ister herhangi bir spor sahasına gidip oyuna katılın veya isterseniz haftasonları maçları izleyerek keyif yapabilirsiniz.

 

AVUSTRALYA  eğitim sistemi hakkında detaylı bilgi için linki tıklayın

AVUSTRALYA  vizesi hakkında detaylı bilgi için linki tıklayın 

AVUSTRALYA  yaşam hakkında detaylı bilgi için linki tıklayın 

AVUSTRALYA  gezilecek yerler ile ilgili detaylı bilgi için linki tıklayın 

AVUSTRALYA İndirimli dil okullarımızın fiyatları için aşağıdaki dosyaya tıklayın