7 ADIMDA YURTDIŞI EĞİTİM


Sevgili Öğrenciler, Veliler ve Danışanlarımız

Hepimiz biliyoruz ki yurtdışı eğitim denilince insanların aklına nasıl nerde ne zaman gibi birçok soru gelmektedir. Yurtdışında eğitim almak isteyen kişilerin uygun programlara doğru zamanda ve herkesin bütçesine uygun gitmesinin önemini biliyoruz. Verilen bu kararın hem maddi kayıp hem zaman kaybı yaratmaması için bu yolculuğa çıkmadan önce aldığımız sorumluluğun farkındayız.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, profesyonel kişiler tarafından sizlere sunuluyorsa düşünüldüğü kadar zor ve korkutucu değildir. Hatta hayatınızın unutulmayacak anıları arasında yer alacaktır. NEW yurtdışı Eğitim olarak sadece 7 aşamada yurtdışına sorunsuz bir şekilde nasıl gideceğinizi ve muhteşem anılarla döneceğinizi biliyoruz ve sizlerle paylaşıyoruz…

1-      ÜCRETSİZ PROFESYONEL DANIŞMANLIK HİZMETİ:

Danışanlarımız sizleri öncelikle doğru ülkede istediğiniz eğitimi alabilmeniz için bilgi formu doldurturlar. Kişisel bilgileriniz, gitmek istediğiniz ülke, katılma istediğiniz program ve süre, dil seviyeniz gibi bilgileri bizimle paylaştıktan sonra Yurtdışı Eğitim için adım atmış olursunuz. Verdiğiniz bilgiler ışığında ve danışmanlarımızla yaptığınız görüşmeler neticesinde gideceğiniz ülkeyi, şehri veya programı belirlemediyseniz istekleriniz analiz edilerek tavsiyelerde bulunulur. Daha sonra ülkelerin vize koşulları ile genel bilgiler verilir. Size önerebileceğimiz okullar için teklif dosyası hazırlanır ve tekrar sunum yapılmak üzere ofise davet edilirsiniz

2-      KARAR VERME AŞAMASI:  

Size önerilen okulları danışmanlarımızla birlikte değerlendirip bir sonuca varmanıza yardımcı oluruz. Önerilen okullardan en az iki okula indirgemenizi sağlarız. Eğer diğer okulda herhangi bir problem varsa ikinci okulu seçmek için zaman kaybını önlemiş oluruz. Ayrıca bu aşamada konaklamanız için tercihleriniz belirlenir. Gerekli olan evrak listeleri ve diğer dokümanlar sunulur.

3-      KAYIT AŞAMASI:

Kayıt için sizin adınıza NEW Yurtdışı Eğitim tarafından kayıt dosyası açılır. Pasaportunuzun fotokopisi ve 2 resim kayıt dosyanıza eklenir.  Daha sonra okul kesin kayıt formu danışmanlarımızın yardımı ile doldurulur. Her okulun rezervasyonu için ön kayıt bedelleri ayrı ayrıdır. Danışmanlarımız size okulların ön kayıt ücretleri hakkında detaylı bilgi vereceklerdir. Aynı gün okula kayıt geçilir ve konaklama ve uçak rezervasyonunuz yapılır. Sizlere gideceğiniz ülkenin vize evrak listesi sunulur. Özellikle yaz döneminde vize başvuruları çok yoğun olduğu için vize randevunuz hemen alınır.

4-      VİZE AŞAMASI

Okuldan kabul belgeleriniz geldikten sonra danışmanlarımız sizleri arayarak bilgi verirler. Sizlere verilen vize evrakları tamamlandıktan sonra dosyanız tekrar incelenir. Getirilen evraklara göre vize başvuru formları eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanız profesyonel bir şekilde hazırlanır ve hazır hale getirilir. Eğer bir eksiklik görülürse, yapmanız gerekenler için tavsiyelerde bulunulur.

Her ülkenin vize prosedürü farklıdır. Vize görüşmesine gitmeden önce bunlar size detaylı bir şekilde anlatılır ve hazırlık yapılması sağlanır.

5-      HAZIRLIK AŞAMASI

Vizeniz olumlu sonuçlandıktan sonra vizede bir hata olup olmadığı kontrol edilir. Uçak bileti alınır. Okula vizeniz ile ilgili bilgi verilir. Okulun toplam ücreti eğitim başlama tarihinizden 2 hafta öncesine kadar peşin olarak veya havale yoluyla okula yada NEW yurtdışı Eğitim ‘e yatırılır. Sonrasında konaklama ve havalimanı karşılama detayı okul tarafından gönderilir.

6-      YURTDIŞI EĞİTİM SERÜVENİNE BAŞLAMADAN ÖNCE SON HAZIRLIK

Vizeniz onaylandı, okuldan diğer detaylar geldi ve artık gitmeye hazırsınız. Nasıl bir ülkeye yada şehre gideceğinizi bilmediğiniz için gitmeden önce sizlere oryantasyon hazırlanır. Valizinize neler koyacağınızdan, gideceğiniz ülkeye ulaştıktan sonra neler yapacağınız adım adım sizlere anlatılır. Ve sonrasında havalimanında yanınızda olması gereken evraklar bir dosya içinde sunulur. Gideceğiniz program ile ilgili ilk gün neler yaşayacağınızın bilgisi ve kalacağınız ev yada yurttaki karşılaşacaklarınız ile ilgili bilgiler verilir.

7-      EĞİTİM SÜRECİ Ve NEW YURTDIŞI EĞİTİMİN SORUMLULUKLARI

Eğitiminiz başladıktan sonra hemen hemen her öğrencimizin yaşadığı kültür şokunun farkındayız. Bu sebeple başladığınız bu yolculukta ne kadar süre eğitim alırsanız alın her anında yanında olacağımızı belirtmek isteriz. Eğitiminize başladıktan dönünceye kadar olan süreçte sizlere olan desteğimiz devam etmektedir. Ayrıca programınızı uzatmak istediğinizde yada programınız sonunda başka okula gitmek istediğinizde NEW Yurtdışı Eğitim danışmanlık hizmeti devam edecektir.

 

NEW YURTDIŞI EĞİTİM  2011 yılından beri Mersin şehrinde faaliyet göstermektedir. Adana, Hatay, İskenderun, Gaziantep gibi çevre illere danışmanlık hizmeti verdiği gibi ;  İstanbul, Ankara, İzmir ve Türkiye’nin birçok şehrinden de öğrencilere ulaşmaktadır. Detaylı bilgi için NEW YURTDIŞI EĞİTİM Mersin ofisini arayın .

http://nileduworld.com/iletisim