YURTDIŞINDA DİL EĞİTİMİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER


Yurtdışında dil eğitimi almak göründüğü kadar zor değildir. Önemli olan doğru eğitimi doğru ülkede almaktır. Yurtdışında dil eğitimi denilince akla ilk gelen dil İngilizce ve eğitim alanabilecek ülkeler ise İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda,İrlanda ve Malta’dır. Bu ülkelerde eğitim alabileceğiniz yüzlerce okul bulunmaktadır. Dil eğitiminde asıl soru bu yüzlerce okulun arasından hangi okul sizin ihtiyaçlarınıza uygundur. 

Yurtdışı dil okulları genel olarak genel İngilizce, yarı-yoğun İngilizce ve yoğun İngilizce programları sunarlar. Ayrıca İş İngilizcesi, Sınav kursları, Üniversite hazırlık programları, Akademik başlangıç tarihli genel İngilizce programları, yaz okulları, vs programları da bulunmaktadır.

NEDEN YURTDIŞINDA DİL EĞİTİMİ ALMALISINIZ?

Yurtdışı eğitim, günümüzde küreselleşmenin bir parçası olarak görülmektedir. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda yurtdışı eğitim lüks olmaktan çok bir gereklilik olmaya başlamıştır. Öğrencilerin ve çalışanların kültürel değişime ayak uydurabilmeleri için beklenen talepleri karşılamaları gerekmektedir. Yurtdışı eğitim size bu noktada yardımcı olacak araçtır.

HANGİ ÜLKELERDE HANGİ DİLLERİ ÖĞRENEBİLİRSİNİZ?

İngilizce öğrenmek istiyorsanız Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta ve Güney Afrika gibi ülkeleri tercih edebilirsiniz. Almancayı Almanya’da, Fransızcayı Fransa veya Kanada-Monreal’de, Japonca, Çince ve daha birçok dili de kendi ülkesinde öğrenme fırsatı bulabilirsiniz.

 DİL OKULLARI NE ZAMAN BAŞLAR NE KADAR SÜRER?

Bu programlar her pazartesi başlar. Okulun ilk günü seviye tespit sınavı olursunuz ve seviyenize göre sınıflara yerleştirilirsiniz. Program süresi isteğiniz doğrultusunda belirlenir.

YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ PROGRAMLARINA NASIL KAYIT OLURSUNUZ?

Yurtdışı dil okulları genel itibari ile genel İngilizce, yarı-yoğun İngilizce ve yoğun İngilizce programları sunarlar. Ayrıca İş İngilizcesi, Sınav kursları, Üniversite hazırlık programları, Akademik başlangıç tarihli genel İngilizce programları, yaz okulları, vs programları da sunarlar. NEW Yurtdışı Eğitim deneyimli kadrosu ile Size en uygun programı seçerek kaydınızı gerçekleştirir.

 SÜREÇ NASIL DEVAM EDER?

Dil okuluna kaydınız yapıldıktan sonra okul kabul belgeleriniz gelir. Vize dosyanız hazırlanır. Vize sürecinden sonra da isteğiniz doğrultusunda uçak biletiniz alınır ve seyahatinizle ilgili tüm detaylar gerçekleştirilir.

NEREDE KALACAKSINIZ?

Okulların hepsinde konaklama bulma servisleri bulunmaktadır. Dil okuluna kaydınızı yaptırdığınız zaman istenirse konaklama içinde aynı anda rezervasyon yaptırılabilir. Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur. İsterseniz gittiğiniz ülkede yaşayan bir aile ile birlikte kalıp dil öğrenirken aynı zamanda o ülkenin kültürünü de öğrenebilirsiniz. Öğrenciler, tek veya iki kişilik odalarda kendi tercihlerine göre konaklayabilirler. Aileler öğrencilerin isteklerine göre sabah – akşam yemeği sunabilir ya da yemeksiz olarak sadece konaklama sağlayabilirler. Ya da yurtta kalıp birçok farklı ülkeden gelmiş öğrencilerle tanışarak yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

VİZE İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Bir vize başvurusunda en önemli ve genel kural başvurunun şahsen yapılmasıdır. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvuru tarihinden itibaren en az bir yıl olmasına özen göstermelisiniz. Bu hususu vize talep edeceğiniz ülkenin temsilciliğinden teyit ettirmenizde yarar vardır. Mülakat sırasında, yetkilinin sorularına doğru yanıtlar vermeniz gerekmektedir. Başvuru yaparken belgeleriniz eksiksiz olmalıdır. Başvurunuzun reddedilebileceğini önceden kabullenmeniz gerekmektedir. Ülkede bulunduğunuz sürede sizi geçindirecek ekonomik olanaklara sahip olduğunuzu belgelemeniz beklenir. Mülakatın gayesi; giriş yapacağınız ülkenin makamlarının bu ülkeye giriş yapacak yabancılar için belirlediği koşulları karşılayıp karşılamadığınızı anlamaktır.