IM ACADEMY FETHİYE Kampüsü


Okul Hakkında

IM Academy, 7000’den fazla İngiliz’in yaşadığı, ‘Türkiye’deki Küçük İngiltere’ olarak nitelendirilen Fethiye’de yer almaktadır. Dünyanın dört bir yanından öğrencileri barındıran, Türkiye’nin tek ‘Uluslar arası Dil Kampı’dır.IM Academy öğretmenlerinin tümü, ana dili İngilizce olan, deneyimli, nitelikli ve alanlarında geçerli sertifikalara sahip eğitmenlerdir.

Şehir Hakkında…

Fethiye, benzersiz sahilleri, doğal güzelliği, yaz sporları olanakları ve zengin tarihi mirasıyla dünyanın en fazla tercih edilen tatil bölgelerinden biridir. Aslında görece küçük bir nüfusa sahip olmasına karşın, kendi ülkelerinden göç ederek buraya kalıcı olarak yerleşen İngiliz aileler ve tatil dönemlerinde gelen yaklaşık 600.000 İngiliz ziyaretçi, bölgeyi tam anlamıyla uluslar arası bir yerleşim bölgesi haline getirmektedir. Fethiye, The Times ve The Guardian gazeteleri tarafından 2007’de dünyanın en iyi turizm merkezi seçilmiştir.

Kampüs Bilgileri

Bünyesinde mükemmel olanaklar barındıran kampüsümüz, dünyanın en ünlü sahillerinden Ölüdeniz’e 10 dakika uzaklıktadır.

Türkiye’de, ‘Hem Tatil Hem İngilizce’ konseptine sahip yegâne okul olan IM Academy, gençlerin ve yetişkinlerin, yaz ve yarıyıl tatillerini İngilizce öğrenimiyle birleştirmesi için en güzel seçeneklerden birisidir.

Okulumuz, kariyerlerinde ilerlemeyi hedefleyen profesyoneller, üniversiteyi yeni bitiren ve iş hayatına daha donanımlı girmek isteyen gençler, üniversite hazırlık sınıflarındaki eksikliklerini gidermek isteyen öğrenciler için farklı programlar sunmaktadır.

Okulun Sunduğu Programlar

-Genel İngilizce  -Birebir Genel İngilizce        -Birebir İşletme ve Yönetim İngilizce        -Birebir IELTS Sınavlarına Hazırlık        -Birebir TOEFL Sınavlarına Hazırlık

-Birebir Cambridge ESOL Sınavlarına Hazırlık        -Yoğun Profesyoneller İçin 7/24 İngilizce

Konaklama Detayları

Aile yanında konaklama

Ana dili İngilizce olan ailelerin hemen hemen tümü Fethiye’ye 12 ay süren ılıman iklimi, Türkiye insanının sıcaklığı ve hayatlarının bundan sonraki bölümünü huzur içinde geçirmek için gelmişlerdir. Bu nedenle, onların yanında kalmak İngiltere’de uygulanan benzer örneklerdeki gibi “sadece pansiyon” olarak algılanmamalıdır. Akademi’yle yaptıkları sözleşme gereği bu ailelerin misafir öğrencilerle her gün belli süre İngilizce konuşmaları gerekmektedir. Ancak kendileri gönüllü olarak öğrencilerle daha fazla zaman geçirmektedir.

Otel ve Villa seçenekleri

Akademi tarafından özenle seçilmiş ve piyasa fiyatlarının altında sunulan bu seçeneklerden tercihinize göre tek bir odadan lüks bir konaklamaya kadar alternatifleri değerlendirebilirsiniz. 

Ücrete Dahil Olan Ek Hizmetler

-Haftada 10 saat Coffee&Conversation Club katılımı

-Kampüste hi-speed internet kullanımı

-Yüzme havuzu, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, masa tenisi, bilardo

-Farklı disiplinlere ait yaklaşık 4000 kitaptan oluşan kütüphane

-İleri teknolojilerle donatılmış "Student Lounge"a giriş hakkı

-Sinema klübü

-Kampüse ulaşımı sağlayan servis hizmeti