UNIVERSITY OF TORONTO - KANADA


Okul Hakkında

5 milyonun üzerinde nüfusuyla Toronto Kanada’nın en büyük ve Kuzey Amerika’nın en güvenli ve temiz şehridir.Dünyanın en yaşanılabilir 2. şehri seçilmiştir. Toronto çok kültürlü bir yapıya sahiptir. 100 farklı dilin konuşulduğu Toronto’da bir çok ülkeden farklı insan toplulukları bulabilirsiniz.

50 yıllık deneyimiyle Toronto Üniversitesi İngilizce dil eğitiminde dünya çapında üne kavuşmuş bir okuldur. 1827 yılında kurulan Toronto Üniversitesi 6 defa Nobel Ödülü almış ve dünya çapında bir araştırma kurumu olmuştur. Dünyadaki en iyi 25 üniversite arasında 19.sırada yer almaktadır.

184 yılı aşkın bir süredir Toronto üniversitesi 17 okul ve fakülte,13 araştırma hastanesi, 19 lisans kurumu ve 75 doktora programıyla dünyanın en prestijli üniversitesi olarak hizmet vermektedir.

Toronto Üniversitesi’nde dil eğitimi almanız için sebepler;

**Dünya üniversiteleri arasında yer alan bir kampüste eğitim alacaksınız.

**Kaliteli ve uzman bir eğitim kadrosu

**Donanımlı sınıflar

**Tüm dünyadan gelen öğrencilerin buluştuğu bir merkez

**Akademik, profesyonel ve kişisel hedeflerinizi gerçekleştirmek amacıyla tasarlanmış programlar

**Bireysel katılımların ön planda olduğu küçük sınıflar

Sunduğu Programlar:Genel İngilizce , konuşma ve Telaffuz Kursları  , TOEFL Hazırlık Kurslar, IELTS Hazırlık Kursları

Konaklama : Yaz ayları boyunca öğrenciler Toronto Üniversitesi kampüsünde yer alan New College Yurdu’nda konaklayabilirler. Yurt Toronto’nun merkezinde yer almaktadır. Yurtlarda öğrencilerin ücretsiz kullanabileceği  wi-fi bulunmaktadır.

Aktivite ve Geziler : Okul tarafından öğrenciler için öğleden sonra, akşam aktiviteleri ve hafta sonu gezileri düzenlenmektedir. Toronto’nun muhteşem sanat galerileri ve müzelerini,  modanın kalbinin attığı alışveriş merkezlerini , eğlenceli ve canlı gece hayatını bu aktivitelerle deneyimleyebilirsiniz.

Öğleden sonra ve akşam aktivitelerinde öğrenciler tiyatro, konser ya da şehir gezilerine katılabilirler. Hafta sonu gezilerinde ise French Kanada , New York, Ottowa, Montreal  turlarına katılabilirler.