QUEST DIL OKULU - TORONTO


Okulun Genel Özellikleri

QUEST DIL OKULLARI, 1997’den beri dünyanın dört bir yanından (30’u aşkın ülke) binlerce öğrenciye hizmet ederken tek bir şeyi hedeflemekte: Kalite. Servislerinde, tesislerinde, programlarında, eğitmenlerinde kalite ve elbette rekabetçi fiyatlar sunulmaktadır. Daima kendini geliştirmenin peşinde olan QUEST, başarının tek bir şeye bağlı olduğuna inanmaktadır: öğrenci memnuniyeti. NEW YURTDIŞI EĞİTİM ile anlaşmalı olan Quest dil okullarının sunduğu avantajlar; az sayıda öğrenciden oluşan sınıflar, yenilikçi programlar ve kişiye özel ilgi, en iyi sistem, servis ve ekipmanla buluşturarak her öğrenciye olağanüstü bir öğrenme deneyimi sağlama.

 

Okulun Bulunduğu Ülkeler: Kanada; Toronto

QUEST - TORONTO

Tamamen yenilenmiş, ideal bir çalışma ortamı sağlamak için modern, renkli dizayn edilmiş iki kampüs de Toronto’nun kalbinde yer almaktadır. Üç katlı ana kampüs projeksiyonlu, akıllı bağlantıya sahip sınıflara, öğrenci salonlarına (bilardo, ping-pong ve langırt masaları), kafeye, kilitli dolaplara, sinema odasına, PA sistemine, mikrodalgaya ve daha pek çok imkana sahiptir.

Kontrollü kayıt sistemimiz ise bize daima dinamik bir uluslararası öğrenci profili sağlamaktadır. Ek olarak, memnuniyet seviyesini yukarıda tutmak adına öğrencilerimizle düzenli olarak aylık anket ve değerlendirme yapmaktayız.

 

Okulun Sunduğu programlar;  

Programlar ve Saatler: Quest olarak haftada 20, 24, 28 veya 32 saat olmak üzere esnek öğrenim saatleri sunmaktadır. Öğrenim programımızdan tam fayda almak için, haftalık workshop ve fokus kurslar da içeren 28 veya 32 saatlik seçeneğimizi önerilmektedir.

Core English: Temel programımız, İngilizce öğrenme konusunda kapsamlı bir iletişim yaklaşımı ile ilerlemektedir. Amaç, akıcı bir İngilizce için seri şekilde dört ana beceriyi geliştirmektir – konuşma, dinleme, okuma ve yazma.

Focus on Communication (FOC): Özgüveninizi artırın, kelime hazinenizi ve telaffuzunu geliştirin. Bu kurs, sosyal ortamlardan tartışma ve sunumlara kadar çok çeşitli durumlarda etkili ve kolay iletişim kurmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Exam Power Preparation (EPP): IELTS ve TOEFL için Sınav Hazırlığı oldukça ayrıntılı ve kapsamlı bir kurstur ve başarısı kanıtlanmış yöntemler içerir. Sınavda başarı elde etmek amacıyla, öğrencilerden sıkı çalışma, efektif öğrenme ve stratejik çalışma konusunda ciddi bir çaba beklenir.

İngilizce Dili Öğretimi (ELT): Kanada’da veya yurt dışında İngilizce öğretmek istiyorsanız, ELT programımız size bilinir, kaliteli öğretim sertifikaları sunar ve İngilizce’yi ikinci dil veya yabancı dil olarak öğretmek için gerekli araçları sağlar. ELT programları İngilizce öğretmez, İngilizce öğretme yöntemlerini gösterir.

TESOL Uluslararası: Bu program, ana dili İngilizce olmayan fakat dile tamamen olmasa da yüksek seviyede hakim olan ve kendi ülkesinde İngilizce öğretmek isteyen veya İngilizce bir alanda uzmanlaşmak isteyenler için tasarlanmıştır.

Özel İngilizce (grup ve bireysel): Bireylerin ve kapalı grupların hızla İngilizce öğrenmesi ve özel ilgi alanlarına odaklanmaları için verimli ve ideal bir programdır. Quest; hukuk, mühendislik, tıp, TESOL veya turizm gibi belirli alanlar için özel olarak hazırlanmış İngilizce eğitimi sunar. Grup derslerine ek olarak özel ders de alınabilir.

Ebeveyn ve Çocuk Programı: Çocuklarıyla seyahat eden anne-babalar için çocuğun yaşına ve kursa başlama tarihine göre birkaç seçenek sunuyoruz.

 

Konaklama; QUEST öğrencilerine Kanada’ya ve kültüre alışmalarına yardımcı olacak aile yanı konaklamanın yanı sıra yurt, hostel, otel ve apartman tarzında konaklama alternatifler de mevcuttur.