SPRACHCAFFE Dil Okulları - Ottawa


Okulun Genel Özellikleri

Sprachcaffe / Language Plus ister capcanlı, heyecan verici şehirlerde ister deniz kenarındaki rengarenk kentlerde 25 yılı aşkın süredir her yaşta kendini genç hisseden kişilere dil eğitimi sağlayan lider kurumlardan biri olmuştur. Dil öğrenme deneyiminin sadece dersler değil, aynı zamanda gidilen ev sahibi ülkenin yaşam tarzını ve ritmini de yaşamak olduğuna inanan okul  bu amaçla ilginç, heyecan verici ve eğlenceli ders dışı aktiviteler sunuyor. 28 yıllık yurt dışı eğitim deneyimi, 1 organizasyon-31 şehir-7 farklı dil, seçkin şehirlerde kaliteli okullar, dünyanın her yerinden öğrenciler, farklı ders metotları, güler yüzlü ve yardımsever personel, okullara yakın mesafelerde farklı konaklama seçenekleri heyecan verici ve değişik, extra ders dışı aktiviteler ile tercih edilmesi gereken bir dil okuludur.

Okulun Bulunduğu Ülkeler: ABD: New York, San Francisco, Miami. Boston, Los Angeles, Los Angeles- Orange County İngiltere: Brighton, Londra, Devon Kanada: Vancouver, Victoria, Ottowa, Toronto, Calgary, Montreal Fransa: Nice, Paris İspanya: Madrid, Barcelona, Mallorca, Malaga Almanya: Frankurt, Duesseldorf İtalya: Roma, Floransa ve Calabria,Capo Vaticano Malta: St.Julians, St.Paul’s Bay Meksika: Playa Del Carmen ,Küba: Havana Çin: Pekin Fas: Rabat

Okulun Sunduğu Programlar;Part-time kurs,Yarı yoğun kurs,Yoğun kurs,Süper yoğun kurs,Mini grup kursu,İş İngilizcesi kursu,Bire bir kurs,Akademik dönem / sınava hazırlık 

SPRACHCAFFE-KANADA

Sprachcaffe Ottowa şehrin göbeğindedir. Otobüsler okulun tam önünde durur ve burası şehrin ulaşım sisteminin merkezidir. Yeni kampüsün her sınıfında öğrencilerin raha bir şekilde öğrenmelerine ve ders çalışmalarına izin veren geniş pencereler vardır.

Okul ünlü çikolata ve dondurma mağazası Laura Secord ile aynı binadadır, bu ağzının tadını bilen öğrenciler için mükemmel bir fırsattır. Sprachcaffe Ottawa, Parliament Hill, Rideau Mall gibi önemli turistik mekanlardan ve Ottawa’nın en popüler alışveriş bölgesinden sadece birkaç dakika uzaklıktadır.

Okul olanakları: 10 sınıf, bilgisayar ve kablosuz internet, mutak, geniş öğle yemeği alanı, öğrenim materyalleri, tam erişilebilir bina, Okul kapasitesi: 280.

Konaklama Seçenekleri: 2 çeşit konaklama vardır:Aile yanı konaklama ve standart apartman dairesi konaklama.

Aktiviteler ve Geziler 

Kanada’nın başkenti olan Ottawa aynı zamanda hükümetin merkezidir. Parliament Hill binaları doğrudan Avrupa’dan taşınmış gibi durmaktadır! Sayısız festival, ışık gösterileri, turlar ve Kanada Atlı Polis Alayı gibi pek çok şeye sahip olan Parliament Hill’de herkesin görmesi gereken bir şeyler vardır. Plajlar, parklar, ormanlık alanlar, nehirler ve göller Ottawa’nın doğal hazineleridir. Ottawa’nın özellikle gurur duyduğu Rideau Canal mevsim ne olursa olsun ziyaretçilere benzersiz bir deneyim sunar. 7.8 km. uzunluğunda, kışın dünyanın en büyük buz pateni ve pisti yaz aylarında eğlence tekneleri için mükemmel bir gezi güzergahıdır. Öğrenciler Pideau Canal’ının kıyısı boyunca yürüyüş yapmanın, paten kaymanın ve bisiklete binmenin keyfini çıkarabilirler. Ottawa doğu bölgesindeki diğer önemli

şehirler arasındaki stratejik konumu sebebiyle İngiltere kraliçesi tarafından ilk Kanada başkenti olarak seçilmiştir. Öğrenciler için Montreal (otobüsle 2 saat), Toronto (otobüs ile 2.5 saat) ve Niagara Şelalesi (otobüs ile 5.5 saat)’ne geziler düzenlemek çok kolaydır. Ottowa’da çok farklı 4 mevsim vardır. Öğrenciler kışın Kanada’nın en büyük festivali Winterlude, ilkbaharda Lale Festivali, yazın en iyi kutlaması Canada Day gibi birçok mevsimsel aktivitenin tadını çıkarabilirler. Bu görkemli şehirde yapacak ve seveceklerin limiti yoktur!