LILA Dil Okulları - Liverpool Kampüsü


Okulun Genel Özellikleri 

Uluslarararsı Amerikan eğitim kuruluşu KaplanInc' nin bir parçası olan Kaplan Aspect dil okulları 7 ülkedeki 42 okulu ile İngilizce dil eğitimi vermeye devam etmektedir. 70 yılı aşkın süredir eğitim veren okulun hem üniversite kampüslerinde hem de kendine ait binalarında okulları bulunmaktadır. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

 

Okulun Bulunduğu Ülkeler ; İngiltere ; Liverpool

 

Okulun Sunduğu Programlar:  Genel İngilizce, Genel İngilizce Plus, Genel İngilizce Akşam, KET, PET, FCE, CAE, IELTS sınavlarına hazırlık programları, Birebir İngilizce Programları, Çocuklar için İngilizce Yaz - Kış Kursları,  Öğretmenler için Eğitim ve Mesleki Eğitim seçeneklerini sunmaktadır.

LIVERPOOL / İNGİLTERE

Liverpool, İngiltere’nin kuzeybatısında olan bir liman şehirdir. Başkent Londra’nın 283 km kuzey-batısında Mersey halicinin doğu kıyısında bulunmaktadır. Kent, coğrafi konumu itibariyle İngiltere’deki diğer kentler arasında en iyisidir. 1207 yılında kurulmuş bir yerleşkedir fakat 1800 yılında kraliyet beratı ile şehir unvanını almıştır. Liverpool iki büyük üniversite bulunmaktadır; Liverpool üniversitesi ve John Moores Üniversitesi. 2007 yılında 800. yaş gününü kutlayan şehir, 2008 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuştur. Liverpool şehir merkezinin bazı kısımları “Liverpool, Ortaçağ Ticari Liman Şehri” adı altında 2004’de UNESCO Dünya Mirasları listesine konmuştur. Bu kısımlar içerisinde Pier Head, Albert Dokları ve William Brown sokağı yer almaktadır. Şehrin turistik bölgeleri arasında Castle Sokağı, Liverpool Town Hall, Batı müzesi, St. Luke kilisesi ve Chinatown bulunmaktadır.

Konaklama seçenekleri : Aile yanında konaklama, okul yurdunda konaklama, öğrenci evinde konaklama ve hostelde konaklama seçeneklerini sunmaktadır.