BELL Dil Okulları - Cambridge


Okulun Genel Özellikleri

The Bell, 1972 yılında Frank Bell tarafından kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıllarda yetişkinler ve gençlere ağırlıklı olarak İngilizce öğretmek ve İngilizce öğretecek eğitmenlerin yetiştirilmesini amaç edinen Bell okulları, günümüze gelindiğinde lise eğitimi, sınav hazırlık programları, üniversiteye hazırlık programları gibi birçok alanda eğitim vererek deneyimlerini dünyanın farklı noktalarından gelen öğrencilerine aktarmaktadır.

Bell, dünyanın farklı noktalarından gelen öğrencilerine unutulmaz bir deneyim kazandırmak amacıyla program seçeneklerini genişletir ve müfredatlar gelişen iş dünyasının gerekliliklerine göre güncel tutar. Eğitiminiz boyunca kendinizi güvende ve huzur içinde hissetmeniz ve en önemlisi hedeflerinize ulaşmış olarak programınızı tamamlamanız büyük önem taşır. Bu yüzden eğitim süresince öğrencilere her konuda danışmanlık ve deste hizmetleri, sorunların çözümü ve eğitimin daha verimli hale getirilebilmesi için gerekli adımlar atılmaktadır. 

Bell okulları British Council ve ENGLISHUK tarafından onaylı bir dil eğitim merkezidir. Ayrıca EAQUALS ( Euroepan Association of Quality Language Schools) ‘ın kurucu üyelerindendir.

Okulun Bulunduğu Ülkeler:  Cambridge, Londra

Okulun Sunduğu Programlar: Genel İngilizce ( Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce Hazırlık programı, Yoğun İngilizce Sömestr programı, Birebir yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce + Futbol, Christmas Dönemi İngilizce Kursu ), Sınav Hazırlık Programları (  Yoğun IELTS Hazırlık Programı,   Yoğun Cambridge Sınavları Hazırlık Programı, Hızlandırılmış FCE Sınavı Hazırlık Kursu, BULATS ( İş İngilizcesi) Hazırlık Kursu) , Akademik ve Üniversiteye Hazırlık Kursları ( Üniversiteye Hazırlık Programı, Akademik Hazırlık Programı), İş İngilizcesi ( Profesyoneller için İngilizce, Yoğun İş İngilizcesi Hazırlık Programı, Yöneticiler için  İngilizce), Uzmanlık Alanlarına Yönelik İngilizce Eğitimi ( Finans, Telekomünikasyon,   Mühendislik, İnsan Kaynakları, Askeri İngilizce, Hukuk, Pazarlama, Tıp İngilizcesi, İlaç Endüstrisi, Havacılık sektörü için gerekli akademik İngilizce, Üretim endüstrisi)

BELL-CAMBRIDGE

Bell International College olarak bilinen okul, 1955 yılında Bell okullarının ilk eğitim merkezi olarak Cambridge’te kuruldu.  Cambridge’in  yemyeşil doğasıyla iç içe, tarihi kent merkezine, tiyatro, müze, kafe, bar ve restoranlara kolaylıkla ulaşabileceğiniz uzaklıktad

Okul , kentin her noktasına hizmet veren otobüs terminallerine  çok yakındır. Haftalık veya aylık alacağınız otobüs biletleri sayesinde daha ucuza seyahat edebilirsiniz.  20 dakikalık aralarla hareket eden trenler sayesinde Londra’ya 50 dakikada ulaşabilir, Londra’nın canlı eğlence hayatı ve inanılmaz tarihi dokusunun tadını çıkarabilirsiniz. Bunun dışında Cambridge’te keşfedeceğiniz bir çok tarihi ve doğal güzellikler, kentin ortasından geçen nehirde yapabileceğiniz kano turları ve daha birçoğu sizleri beklemektedir. Kent merkezinden kiralayabileceğiniz bisikletlerle Cambridge’in eşsiz güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri :Konaklama seçenekleri öğrencilerin tercihlerine göre düzenlenmektedir. Aile yanı, öğrenci yurtları veya otelde konaklama seçenekleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Aile yanı konaklamalarda;öğrencinin konforuna ve sıcak bir aile ortamına sahip olmasına önem verilir. Aile yanı konaklamalarda ayrıca okul dışındaki zamanlarınızda da İngilizce pratik yapma şansına sahip olacaksınız ve ülke kültürünü daha yakından tanıma fırsatı yakalayacaksınız. Bütün aileler özenle seçilmekte olup düzenli yapılan kontroller sayesinde gerekli standartların korunmasına özen gösterilmektedir.

Öğrenci yurtları;aile yanı konaklamalara kıyasla daha özgür bir konaklama seçeneği düşünenler için idealdir. Öğrenci yurtlarında odalar genellikle tek kişiliktir.

Bu seçeneklerin dışında okul tarafından tavsiye edilen otellerde Bell öğrencilerine uygulanan indirimli fiyatlarla konaklayabilirsiniz.