Regent Dil Okulları - Brighton Kampüsü


Okulun Genel Özellikleri

Regent dil okulları 1964 yılında Londra 'da kurulmuş bir dil okuludur. İngiltere'nin en saygın dil okullarından biridir. Okulun 7 merkezi bulunmakla birlilte bu merkezler birleşik krallıkta yer alır.

Okulda sunulan hizmetler arasında ;Seyahatinizi kolaylaştırmak için bütün büyük havaalanlarından konaklayacağınız yere kişisel transfer hizmeti sunulmaktadır. İngilizceyi daha etkili bir şekilde öğrenebilmeniz için seviye ve ihtiyaç belirleme yapılmaktadır.Öğretmenler profesyoneldir, deneyim ve özelliklerine göre seçilmişlerdir. 6 veya 12 kişilik sınıflar hızlı öğrenmenizi sağlar. Kültürel geziler ve sosyal etkinlikler rahatlamanıza ve pratik yapmanıza yardımzı olur. Birçok kurs haftalık programdadır, pazartesi günleri kurslara başlayabilirsiniz. Bütün okullardaki ücretsiz intrnet ve e-mail aileniz ve arkadaşlarınızla rahatça iletişim kurmanızı sağlar. 

Okulun Bulunduğu Ülkeler ; İngiltere: Bournemouth. Brighton, Cambridge, Londra, Oxford İskoçya: Edinburgh

Okulun Sunduğu Programlar; Yoğun İngilizce , Çok yoğun İngilizce, Part-time İngilizce, IELTS VE Cambridge Sınav hazırlık kursları, Master hazırlık kursları, Yönetici kursları (6 kişilik sınıflarda), Bire bir kurslar, Home Tution

REGENT - BRIGHTON

Brighton güzel ve şirin bir kıyı şehridir. Enerjik bir sosyal yaşamı vardır. Renkli bir kozmopolit atmosferi vardır. Londra’ya 50 dakika uzaklıktadır. Şehrin 2 üniversitesi ve hızlı bir eğlence hayatı vardır. Çalışmak için oldukça etkileyici bir şehirdir. Okul Brighton merkeze ve kıyı şeridine kolay ulaşılabilir bir mesafede yer alır. Okulun arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz öğrenci salonu gün boyu açıktır. Öğretmenler okul sonrası aktiviteler düzenler; böylelikle onlarla sosyal olarak da iletişim kurabilirsiniz. Okulda internet mevcuttur. Yaş sınırı 18’dir. (yaz süitleri için 18) English World Kursları, bire bir kurslar, sınav (IELTS) hazırlık kursları, master hazırlık kursları, pre-foundation gibi kurslara katılabilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri : Aile yanı: tek kişilik yatak odası, kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Suit aile yanı: tek kişilik yatak odası, kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Yaz suiti: sadece oda dahildir. Yaş sınırı 18’dir.

Geziler ve Etkinlikler : Genel olarak Regent okullarının her birinde düzenli olarak gezi ve aktiviteler düzenlenmektedir.  Boş zamanlarınızı değerlendirmeniz için aktiviteler ve geziler organize eden okul, eğlenmenizi, yeni arkadaşlar edinmenizi ve modern yerel kültürü öğrenmenizi sağlar. Haftada en az 2 etkinlik düzenlenir. Etkinliklerden bazıları şunlardır: barbekü, film gecesi, quiz gecesi, yerel publara geziler, spor aktiviteleri… Haftasonları ve akşamları düzenlenen bazı geziler: Londra’nın Batı Yakası, Stonehenge, Loch Ness, Leeds Castle, Oxford and Cambridge. 

Pazar günleri okul çoğunlukla açık olur, bu da siz öğrencilerin arkadaşlarınızla buluşup çalışmanıza ya da sosyalleşmenize yardımcı olur. Film izlemeniz için projeksiyon makineleri, kablosuz internet, bütün okullarda öğrenci bilgisayarları, çalışma odaları ve salonlar bulunur. Bazı akşamlar etkinlikler ve partiler için okul açılır.