KINGS COLLEGES-BRIGHTON


Okulun Genel Özellikleri

Kurulduğu 1957 yılından bu yana kaliteli eğitime önem veren Kings Colleges, Birleşik Krallık ve Amerika’da eğitim veren en önemli uluslar arası kolej gruplarından biri olmayı başarmıştır. On binlerce öğrenciyi eğitim hayallerine kavuşturan Kings Colleges 1970’lerde Asya’dan ve Çin’den önemli bir sayıda öğrenciyi ağırlayan ilk kolejlerden birisi olmuştur. 60 yılı aşan tecrübesiyle Kings Colleges her öğrenciye kendilerini güvende hissedecekleri bir ortam, üstün eğitim, aktif bir sosyal yaşam ve unutulmayacak bir eğitim deneyimi kazanma imkanı sağlamaktadır. Okul eğitim sektöründe yüksek standartlara ulaşma, öğrencilerin hedeflerine ve başarıya giden yolda en büyük destekçisi olmayı, her öğrencinin başarısını, mutluluğunu paylaşmayı ve öğrencinin her zaman öncelikli olduğu bir anlayışı benimsemiştir.

Okulun Bulunduğu Ülkelerİngiltere ; Bournemouth, Londra, Oxford Amerika ; Los Angeles, Boston

Okulun Sunduğu Programlar:  Genel İngilizceYoğun İngilizce , Akademik İngilizce kurslarıSınav Hazırlık (Cambridge FCE, Cambridge CAE ( İngiltere)), IELTS Hazırlık Kursu ( Sadece İngiltere), Süper Yoğun IELTS, ( İngiltere ), TOEFL iBT Hazırlık Kursu ( Amerika), Test Hazırlık Kursları ( SAT, GMAT, GRE (Amerika). 

Yüksek Lisans Hazırlık Programı, İngilizce + Sanat ve Dizayn – Haftada 28 Ders (Oxford ) ,

İngilizce + Turizm ve Otelcilik – Haftada 28 ders + 6 saat kurs projelerinde bağımsız çalışma (Bournemouth), 

İngilizce + Film Çalışmaları ve Film Yapımı – Haftada 28 ders + 4 saat çalışma (Los Angeles), 

İngilizce + Müzik – Haftada 28 ders + 4 saat bağımsız çalışma (Boston),

İngilizce + İşletme ve Finans – Haftada 28 ders + 6 saat kurs projelerinde görev ( Londra), 

İngilizce + Hukuk – Haftalık 28 ders + 6 saat kurs projelerinde çalışma (Londra), 

Tatil kursu-Haftada 20 ders-Kurs yaş ortalaması 14-18(İngiltere ve Amerika)

Tatil Ekstra – Haftada 20 ders -  Kurs yaş ortalaması 14-18, Boston ve Lodra için minimum 14 yaş, Los Angeles için 15 yaş ve Bournemouth için 14 yaş ( Grup dahilinde 13 ) şartı bulunmaktadır. 

Katılabileceğiniz kurslar:    Yoğun İngilizce, İngilizce Diploma, Kompakt kurslar, Cambridge FCE ve CAE hazırlık kursları, IELTS hazırlık, Süper yoğun IELTS hazırlık, Pre-Masters programları, İngilizce + İş ve Finans, İngilizce + Hukuk, Tatil ve Tatil Ekstra Programları.

KINGS COLLEGES-BRIGHTON

Kings Brighton, tren istasyonuna ve Kuzey North Leine alışveriş merkezine sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Şehrin bu popüler kuzey kesimi, son zamanlarda yapılan geniş kapsamlı yatırımdan yararlanarak kentin en çok tercih edilen bölgelerinden biri haline geldi.

Brighton'ın öğrenci nüfusu arasında uzun zamandır popüler olan London Road, Brighton'ın tek kapalı pazar olan ve yeni açılan Açık Market de dahil olmak üzere mağazaları, eğlence mekanları ve pazarları ile tanınır. Aynı zamanda, ülkenin en eski sineması, şimdiye kadar popüler olan York Dükü Dükası'nın evi burada bulunmaktadır.

Ayrıca yakınlarda yenilenen yemek alanları, kafeler ve bir çok diğer rekreasyonel tesisler içeren geniş bir park bulunmaktadır.

Konaklama

Brighton'da yurt  konaklama  veya aile yanı konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Öğrenme olanakları

·         İyi donatılmış, ferah sınıflar

·         İnteraktif beyaz tahtalar

·         Bilim Laboratuvarı

·         Sanat ve tasarım stüdyosu

·         Bilgisayar öğrenme merkezi

·         Iyi hazırlanmış kütüphane

·         Ücretsiz kablosuz internet