BRITISH STUDY CENTRES Dil Okulları - Brighton Kampüsü


Okulun Genel Özellikleri

1930 yılında Joseph Cleaver tarafından kurulmuştur günümüze kadar aile kuruluşu olarak kalmıştır. Hızla büyüyen ve ülke genelinde birçok ofis, sınav merkezi açan şirket halen ülke genelindeki en köklü okullardan biri  olarak kaliteli eğitim ve üstün hizmet olanaklarıyla yolunda ilerlemektedir.

Bütün şubelerde dil eğitimi alırken ihtiyacınız olabilecek tüm materyallere erişebileceğiniz kütüphane, internet hizmeti ve diğer hizmetler sunulmaktadır. Sınıflar farklı ülkelerden en fazla 11 kişiden oluşmakta ve interaktif beyaz tahtalar ile dersler daha eğlenceli ve etkili geçmektedir.

Okul şehir merkezinde ve bütün aktivitelere yakınlığı sebebiyle cazibe merkezi olmaktadır. Konaklama hizmetlerinde sunulan seçenekler sizi eğitim süreniz boyunca rahat hissettirecek ve eğitiminizi en verimli şekilde tamamlamanız adına isteklerine ve sorularınıza anında yanıt verilecektir.

Okulun Sunduğu programlar; Genel Kurslar-Haftada 20 ders, Standart kurslar – Haftada 25ders, Yoğun kurslar – Haftada 30 ders, İş İngilizcesi, Genel İngilizce + Aşçılık, Genel İngilizce + Windsurfing, Sınav Kursları, Üniversite, yüksekokul ve kariyer hazırlık, Birebir kurslar, Yaz okulu, Staj Programları, Özel amaçlar için Kurslar

Okulun Bulunduğu Ülkeler: İngiltere; (Yetişkinler için) Londra, Brighton, Oxford,Bournemouth  (Junior Okulları)- Ardingly College (West Sussex) , Wycliffe College (Bath), Cheltenham College ( Cheltenham), Strathallan College(Edinburgh- İskoçya))  Amerika; (Junior Okulları) – Peddie School (New York) , Dana Hall School ( Boston)

Katılabileceğiniz Kurslar; Standart 20 ders/hafta, Yoğun 30 ders/ hafta, yaz okulu programları, Öğleden Sonra Kursu,  İş İngilizcesi, Genel ingilizce + Aşçılık, Genel İngilizce + Windsurfing, Cambridge Sınavı Kursları ( First Certificate (FCE), Advanced (CAE), Proficiency (CPE)),  TOEFL iBT, Staj Programları, Üniversite Hazırlık ,Bire Bir kurslar, Aile programı

BSC/British Study Centers- BRIGHTON

Sahilde yürümeyi, kafeteryanın terasında  kahvesini yudumlarken güzel manzarının tadını çıkarmayı, küçük yerel tasarım dükkanlarını keşfetmeye bayılanlar için Brigthon şiddetle tavsiye edilebilir. Adanın en genç ve ülkedeki genç nüfusun en fazla olduğu Brigthon’da hayat oldukça hareketlidir. Deniz kenarında cafelere ev sahipliği yapan marinası, gece kulüpleri, ünlü Brighton İskelesi’yle  Londra’ya sadece 80 km uzaklıktadır. BSC- Brighton,yine kendi bünyesinde olan  ve web&Grafik tasarımı programları sunan Hove College ile yanyana yer almaktadır. İngiltere’de güneş ve denizin tadını çıkarabileceğiniz en güzel address olan Brighton’da okul  beach volleyball,   barbekü partileri,günlük turlar  veya haftasonu turları düzenleyerek öğrencilerin kaynaşmasına katkıda bulunmanın yanısıra size unutulmaz bir tecrübe kazandırma yolunda hizmet vermektedir.

Konaklama Seçenekleri

Dil öğrenirken, eğitim aldığınız ülkenin dilinin yanısıra kültürünü ve yaşayış biçiminide öğrenmek önemlidir. Ülkeyi tanımak gelecekte kurulacak ilişkilerde size o ülke ile ilgili fikir sahibi olma avantajı verecektir.Okul konaklama seçenekleri olarak aile yanı, öğrenci evi ve sadece Temmuz, Ağustos aylarında öğrenci süitleri seçenekleri sunulmaktadır. Öğrencilerin okula kolaylıkla ulaşabilecekleri ve otobüs, metro istasyonlarına yakın adreslerde aile yanı ve öğrenci evi konaklama hizmetleri verilmektedir. Kayıt sırasında belirttiğiniz şartlar doğrultusunda size en uygun  konaklama seçeğini  ve koşulları belirlenmektedir.

Aile yanı konaklama;tek kişilik veya çift kişiliktir ve internet erişimi her ailede olmayabilir.Kayıt sırasında belirtiğiniz öğrenci tercihlerine göre kahvaltı, kahvaltı ve akşam öğünleri sunulur. Aileler referanslar göz önünde bulundurularak seçilir ve hepsi öğrencinin kendi evindeki rahatlığı hissedebilmesi adına özen gösterir.

Öğrenci evlerinde;oda seçenekleri tek kişiliktir fakat istek dahilinde çift kişilik odalar bulunmaktadır. Farklı ülkelerden birçok kişiyle tanışma olanağı sunar.  İnternet hizmeti mevcuttur ve banyo diğer öğrencilerle ortak kullanılmaktadır. Düzenli olarak temizlik yapılır.