GOETHE ENSTITUSU-DUSSELDORF


GOETHE ENSTİTÜSÜ

Almanca dil eğitiminde 50.yıl deneyiminde olan Goethe Enstitüsü, öğrencilere dil eğitimi vererek Almanca Öğretiminde lider kuruluşudur. 175.000 öğrenciye sahip olan Goethe enstitüsü kendine özel ders metodu ile öğretimin verdiği kalitesi, sizin eğitimin sonunda başarılı olacağınızı garantisini vermektedir.

Ders metodu klasik şeklinde olmak üzere öğrencilerin eğitim sonucunda yüksek seviye hedeflemektir. Ders konularına bağlı laboratuvar ve ikili grup çalışma şekli, bilgisayar destekli ders programları ve modern çalışma kitaplarıyla Almancayı başarıyla öğrenirsiniz.

Okulun Bulunduğu Şehirler

 

Berlin, Bonn, Bremen, Dresden, Duesseldorf, Frankfurt, Freiburg, Göttingen, Hamburg, Heidelberg, Mannheim, Münih, Vienna

 

GOETHE ENSTİTÜSÜ – DÜSSELDORF

Ren nehrin kıyısında yer alan Duesseldorf, Avrupa’nın kalbinde bulunan önemli bir ticaret metropolüdür. Paris, Londra ve Berlin 550 Km uzaklıktadır. Duesseldorf tekstil ve moda kuruluşları ile ünlüdür. Heinrich – Heine üniversitesinin çok iyi olan ismi, müzik yüksek okulu ile sanat akademisinin sayesinde dünyada tüm gençlerin dikkatini çekmektedir.

Goethe enstitüsü Duesseldorf , merkezde Konrad – Adenauer – Platz gar çıkışında yer almaktadır. Okulun etkinliklerin dışında boş zamanlarda tüm yollarında kutlanan karnaval sezonu , su hayvanat bahçesi ( Aquazoo), Jazz rally, Japonya günleri gibi etkinliklerle bu şehirde herkese göre bir eğlence bulunmaktadır. Okulda 9 adet ders salonu bulunmaktadır ve kendine ait ücretsiz WiFi bulunmaktadır.

Konaklama Seçenekleri;

Standart apartman, lüks apartman, yurt veya aile yanı olmak üzere öğrencinin isteğe bağlı herhangi bir konaklamayı tercih edebilir.