AMERİKA`DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ


Amerika’da yüksek okul eğitimin iki seçeneği vardır; College denilen meslek yüksek okulları ve üniversiteler. Genelde en prestijli olanlar devlet üniversiteleri değil özel üniversitelerdir.  Devlet üniversiteleride ücretlidir. Okullar bağımsız olduğu için her birinin başvuru formu, son başvuru tarihi, bölüm sayısı ve türleri, kampüs formatları farklıdır.


Ortalama 3000′den fazla üniversitenin olduğu Amerika’da üniversitelerin ücretleri de buna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ama genel olarak, standart bir üniversitede eğitim almanızın yıllık maliyeti 10.000 – 15.000 USD arasında değişmektedir. Yüksek okullarda ise (Community College) bu rakam 5.000 – 9.000 USD arasında olmaktadır.

 

Amerika’da üniversite eğitimine 4 yıllık bir üniversiteden başlamak istiyorsanız, başvuru sürecinizi bir yıl öncesinden, lise son sınıfın ilk döneminde başlatmalı ve gerekli sınavlara girmelisiniz. Yüksek okullar ( Community College) içinse başvurular daha kolaydır ve çok daha kısa sürede cevaplanır. Eğer İngilizce seviyeniz yeterli değil ve gerekli sınavlarda başarılı olamıyorsanız bu durumda firmamızın anlaşmalı olduğu dil okullarında hazırlık okuyup direk olarak üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. Detaylı Bilgi için NEW Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçiniz.


Üniversitelerin kabul koşulları değişiklik göstermekle beraber genel olarak İngilizce yeterliliğine, diploma notunuza ve referans mektubuna ihtiyacınız vardır. Detaylı Bilgi için NEW Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçiniz.